Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIV niedziela – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. 20.11.2022r.

 

  1. Przeżywamy 34, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym i Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Natomiast tydzień temu, na ogrzewanie kościoła, wpłynęło: 2.364 zł. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.
  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Ofiarowanie NMP; we wtorek Cecylii dz i m, patronki śpiewu kościelnego; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek Świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Laca kapł. i Tow.; w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz i m i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 26.XI., w wigilię I-szej niedzieli Adwentu, zostaną poświęcone opłatki na święta Bożego Narodzenia. Prosimy o zaopatrywanie się w opłatki indywidualnie dla siebie, bliskich, znajomych, czy też sąsiadów w niedziele Adwentu, w przedsionku kościoła po każdej Mszy św. W tygodniu opłatki będą do nabycia w zakrystii, czy też w Kancelarii Parafialnej w ramach jej urzędowania. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na obowiązkowe ubezpiecze-nia: osób-wiernych, kościołów, budynków parafialnych. Będą też do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny, oraz nasze, parafialne kalendarze na Nowy, 2023 Rok.
  4. W czwartek, 24.XI., zaraz po Mszy św. kolejne spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania. W związku z małą ilością kandydatów, w rozmowie z Ks. Dziekanem uzgodniliśmy, że nasza młodzież dołączy do Bierzmowania w Parafii w Kudowie-Czermnej 27.IV.2023r., w czwartek, na g.17.00.
  5. Tydzień temu, w 14. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, były zbierane do ofiary do puszek jako nasza pomoc dla chrześcijan na Ukrainie. Uzbierana i przekazana kwota to: 1.178 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie naszym braciom i siostrom w wierze.
  6. W minionym tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Leopolda WYROSTKIEWICZA. Natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda OBRZYDOWICZA. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Na koniec polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Tendencyjnie i wybiórczo – o tym, aby prawda o papieżu Polaku była powszechna, potrzebna jest wiedza, a nie propaganda; Jedyny taki Władca; Marzę o innej Rosji.