Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIV niedziela – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. 26.11.2023r.

 

  1. Przeżywamy 34, ostatnią niedzielę w roku liturgicznym i Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro, w 27. dzień miesiąca, o g.15.00 Nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem wcześniej napisanych próśb, z Koronką i Litanią do św. Jana Pawła II, oraz Msza św. w intencji przedstawionych próśb; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Andrzeja Ap.; w piątek 1.XII. – I-szy piątek miesiąca i odwiedziny Chorych od g. 9.00. Okazja do spowiedzi I-szo piątkowej przed Mszą św. o g.17.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z od-mówieniem Litanii do NSPJ oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę, 2.XII., w wigilię I-szej niedzieli Adwentu pod koniec Mszy św., zostaną poświęcone opłatki na Święta Bożego Narodzenia. Zatem od przyszłej niedzieli prosimy o zaopatrywanie się w opłatki indywidualnie: dla siebie, bliskich, znajomych, czy też sąsiadów – w Niedziele Adwentu, w przedsionku kościoła po każdej Mszy św. W tygodniu opłatki będą do nabycia w zakrystii, czy też w Kancelarii Parafialnej w ramach jej urzędowania. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na obowiązkowe ubezpieczenia: osób – wiernych, kościołów, budynków parafialnych. Będą też do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny oraz nasze parafialne kalendarze na Nowy 2024 rok.
  4. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Natomiast o g.14.30 w salce na plebanii, odbędzie się przymiarka strojów dla dzieci I-szo Komunijnych. I-sza Komunia św. w naszej Parafii została zaplanowana na 19.V.2024r., na g.11.00.
  5. Tydzień temu, w 3 niedzielę miesiąca, na prace remontowe z ofiar przekazanych na tacę wpłynęło 3.036 zł. Z ofiar przekazanych w kopertach, w zakrystii, kancelarii, na konto bankowe: 4.190 zł. W sumie wpłynęło: 7.226 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane ofiary i wsparcie na realizację dalszych prac.
  6. Wczoraj w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Waldemara LASKOWSKIEGO, który należał do OSP. Duszę zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodziny składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. W przedsionku kościoła polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Brat Piotra; Co nas łączy, a co dzieli? – o tym, że Kościół prawosławny i katolicki nie różnią się w zasadniczych rzeczach; Korony z głów, Pan idzie! – o tym, że kto przyjmie Jezusa jako Króla, przekona się, że nic lepszego nie mógł zrobić.