Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIII niedziela zwykła.                                                                                                                                       15.11.2020r.

  1. Przeżywamy 33. niedzielę zwykłą – przedostatnią w roku liturgicznym. Ofiary składane na tacę w III-cią niedzielę miesiąca, jako inwestycyjną, są przeznaczone na realizację prac remontowych przy naszym kościele.

  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak. – Patronki Zgromadzenia Zakonnego naszych Sióstr. Życzymy Siostrom Elżbietankom wszelkich łask Bożych oraz nowych powołań do swojego Zgromadzenia. W środę wspomnienie bł.Karoliny Kózkówny dz i m – przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św.Rafała Kalinowskiego kapł., patrona Sybiraków – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę Ofiarowanie NMP .

  3. W przyszłą, ostatnią niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezu-sa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone, zgodnie z zarządzeniem Kurii Biskupiej, na pomoc dla budowanych nowych kościołów w naszej Diecezji Świdnickiej.

  4. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła Prześladowanego w Republice Środkowoafrykańskiej. Z naszej Parafii uzbierana i przekazana kwota to: 972 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc!

  5. W ubiegłym tygodniu z naszej Parafii odeszło do wieczności 5 osób: śp. Bogusław Halat; śp. Stanisław Jaźwiecki; śp. Irena Halat, matka Bogusława. Natomiast 2 pogrzeby: śp. Mariana Onaka i śp. Edwarda Kapicy odbyły się w Parafii św. Jana Chrzciciela w Szczytnej. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a ich rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

  6. Jeszcze nie ma naszej gazety Gościa Niedzielnego, ale przy wyjściu z kościoła jest bezpłatny miesięcznik katolicki W-Akcji, w którym są ciekawe artykuły również o naszej diecezji świdnickiej. Zatem – serdecznie polecamy!