Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIII niedziela zwykła. 19.11.2023r.

 

  1. Przeżywamy 33., przedostatnią niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywa będziemy: jutro św. Rafała Kalinowskiego kapł. – patrona Sybiraków; we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego – przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca i Nowenna do MBNP; w piątek św. Męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac kapł. i Towarzyszy – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej m.- patronki kolejarzy. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  3. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy kościele. W związku decyzją i ściśle określonym terminem przez Konserwatora Zabytków, wczoraj zostało zasadzonych przy kościele – 6 Lip Krymskich. W przyszłym roku jest termin zasadzenia 6 drzew rodzaju Dąb Kolumnowy. Wszystkie te działania i prace są opłacane przez Parafię.
  4. Tydzień temu, z racji XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z ofiar składanych do puszek jako pomoc materialna dla naszych braci i sióstr w wierze, przekazano uzbieraną kwotę, tj. 1.263 zł. Natomiast z ofiar na tacę, na fundusz ogrzewania kościoła wpłynęło 2.221 zł. Bardzo serdeczne: Bóg zapłać! za okazywane wsparcie i pomoc.
  5. Polecamy kolejne wydanie Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Ubogi – mój dobroczyńca; Ziemia Święta nieobojętna; Kiedy dziecko przychodzi za wcześnie. Felieton Franciszka Kucharczaka na str. 39 – Wada zdrady.