Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXIII niedziela zwykła. 13.11.2022r.

 

  1. Obecna, 33. niedziela zwykła, jest przedostatnią niedzielą w roku liturgicznym.
  2. Przeżywamy dzisiaj XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wejściu do kościoła, są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla chrześcijan: braci i sióstr na Ukrainie.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zak. – Patronki Zgromadzenia Zakonnego naszych Sióstr; w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dz i m – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą, ostatnią niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  4. Dzisiaj ofiary składane na tacę zostaną przekazane na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast w przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Zaraz po zakończeniu obecnego etapu kapitalnego remontu elewacji kościoła, będziemy chcieli przystąpić do remontu dachu z blachy miedzianej nad zakrystią przy tej ścianie. Na ten remont dachu nie otrzymaliśmy żadnej dotacji. Za wykonanie remontu tego dachu koszty będą regulowane ze składek, z kasy parafialnej.
  5. W sobotę, 19.11., o g.14.00 w salce na plebanii, odbędzie się przymiarka strojów dzieci I-szo komunijnych.
  6. Przy wejściu na cmentarz 01.XI., została zorganizowana kwesta przez naszą Parafialną Grupę CARITAS na paczki dla potrzebujących na Boże Narodzenie. Uzbierana kwota to: 2.788 zł. Bardzo dziękujemy w imieniu obdarowanych, a naszej Grupie CARITAS za zorganizowanie tej akcji.
  7. Wczoraj, w Teatrze Zdrojowym, odbyło się VII. Duszniczan Patriotyczne Śpiewanie. Dziękujemy tak licznie przybyłym na to spotkanie, a Organizatorom serdeczne gratulujemy i dziękujemy za tak piękne przygotowanie tego patriotycznego wydarzenia, oraz za przekazanie do kościoła, na chwałę Bożą, kosza kwiatów z tego spotkania.
  8. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła. W obecnym wydaniu są ciekawe artykuły: Kościół w Polsce, Polska w Kościele – o tym, że nie chodzi o sojusz tronu z ołtarzem, ale chodzi o związek narodu z duchem; Historia przyspiesza – o tym, czego uczy nas historia; Felieton Franciszka Kucharczaka – Łapanie kontaktu. – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek w postaci już ostatniej płyty CD 12, Biblia Audio.