Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXII niedziela zwykła. 12.11.2023r.

 

  1. W obecną, 32. niedzielę zwykłą, przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wejściu do kościoła są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w środę przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zak. – Patronki Zgromadzenia Zakonnego naszych Sióstr – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dz i m.
  3. W sobotę, 18.XI., w sali parafialnej na plebanii o g.15.30 odbędą się „Warsztaty Herbaciane dla Seniorów”. Dla uczestników przewidziane są upominki. Zapisy na numer telefonu, który jest zamieszczony na okolicznościowym plakacie w gablotce ogłoszeń CARI-TAS w przedsionku kościoła.
  4. Dzisiaj ofiary składane na tacę zostaną przekazane na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast w przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Pod waszą obronę – o świętych patronujących Polsce i jakie ma znaczenie modlitwa za ojczyznę; To krew naszych męczenników – o tym, że za wiarę w Chrystusa płaci się – domem, ojczyzną, życiem; Reguła to dobry przyjaciel – o tym, jak powstała Reguła św. Franciszka.