Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXII niedziela zwykła. 06.11.2022r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 32. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i I-szą niedzielę miesiąca, i przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 2. Dziękujemy za przekazane karty Wypominkowe i serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach żałobnych za Zmarłych według ustalonego planu. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary na Msze św. za zmarłych, oraz na utrzymanie domu parafialnego, plebanii i świetlicy BARKA.

 3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto; w czwartek św. Leona Wielkiego, pap i dK; w piątek św. Marcina z Tours, bpa, i przeżywać będziemy 104. rocznicę odzyskania niepodległości; w sobotę św. Jozafata, bpa i męcz.

 4. W piątek, 11.XI., Narodowy Dzień Niepodległości i Msza św. w intencji Ojczyzny o g.17.00. Nasz ks. bp ordynariusz, Marek Mendyk, dla dobra duchowego wiernych, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa i pokutnego charakteru tego dnia.

 5. W sobotę, 12.XI., o g.15.30 w Teatrze Zdrojowym, odbędzie się VII Duszniczan Patrio-tyczne Śpiewanie w 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jesteśmy bardzo serdecznie zaproszeni przez główną organizatorkę, panią Krystynę Śliwińską, radną naszego powiatu kłodzkiego. Okolicznościowy plakat o tym wydarzeniu jest zamieszczony w przedsionku kościoła. Wstęp jest wolny.

 6. W przyszłą, II-gą niedzielę listopada, ofiary składane tacę, będą przeznaczone na opłatę na prąd dla ogrzewania kościoła.

 7. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę, 13 listopada, przeżywać bę

  dziemy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poświęcony on będzie sytuacji chrześcijan w Ukrainie pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. Przy wejściu do kościoła będzie można materialnie wesprzeć prześladowanych chrześcijan przez składanie ofiar do puszek.

 8. Wraz z Parafią OO. Franciszkanów ze Zdroju, w trosce o dobro duchowe, informujemy Kuracjuszy i Gości, że na terenie Dusznik-Zdroju działa kapłan, który organizuje koncerty i zaprasza na msze św. do swojego kościoła pw. MB Różańcowej. Kościół ten nie jest kościołem katolickim, ponieważ nie zachowuje jedności ze Stolicą Apostolską. Katolicy nie powinni uczestniczyć we mszach i nabożeństwach odprawianych w tym kościele.

 9. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Podziel się samotnością o tym, że doświadcza jej co czwarty Polak, i czy istnieje na nią skuteczne lekarstwo ?; Przetrwamy – o religijnych aspektach wojny na Ukrainie; Otworzyć wrota Biblii – o tym, że Bóg objawił się w konkretnym czasie i konkretnej przestrzeni.