Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXI niedziela zwykła. 31.10.2021r.

 

 

  1. Obecna niedziela jest 31. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. O g.16.30 ostanie nabożeństwo różańcowe.
  2. Jutro,1.XI., przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych i jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę i będzie jeszcze dodatkowa, koncelebrowana Msza św. o g.14.00 na Cmentarzu, przy Kaplicy Pogrzebowej w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych z naszych Parafii: św. App Piotra i Pawła oraz św. Franciszka ze Zdroju. Po Mszy św. odbędzie się Procesja Żałobna na cmentarzu z 5 stacjami. Po procesji będzie możliwość poświęcenia przez kapłanów nowych nagrobków, pomników.
  3. Jutro, przy wejściu na Cmentarz, od g.10.00 do 14.00, będzie Kwesta zorganizowana przez naszą Parafialną Grupę CARITAS. Ofiary składane do puszek, zostaną przeznaczone na rzecz pomocy ubogim, najbardziej potrzebującym naszego materialnego wsparcia. Będzie też można wypisać i przekazać przy kwestujących – Wypominki, zwłaszcza przez przyjezdnych, odwiedzających groby swoich bliskich.
  4. We wtorek, 2.XI., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. będą odprawiane o g.8.00 za wszystkich Zmarłych Parafian; o g.10.30 i 17.00; W Łężycach o g.16.00.
  5. Od 02.XI., od wtorku do piątku 05.XI., i za tydzień, od poniedziałku – 08.XI. do środy – 10.XI., o g.17.00 będą odprawiane wg ulic i miejscowości nabożeństwa Wypominkowe, których plan będzie przedstawiony jutro. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych, w intencji których będzie można zyskiwać odpusty i ofiarowywać je za dusze w czyśćcu cierpiące, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej w czasie pandemii – przez cały listopad.
  6. W czwartek wspominamy św. Karola Boromeusza; w piątek, 5.XI., I-szy piątek miesiąca, odwiedziny Chorych od g.9.00.
  7. W sobotę, 6.XI., po Mszy św. – ok. g.17.45 w świetlicy BARKA będą udzielane przez Radcę prawnego bezpłatnie – porady prawne.
  8. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św., Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g.11.30, okolicznościowy różaniec w intencji Wszystkich Zmarłych Członkiń Kół Żywego Różańca naszej Parafii, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic.
  9. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 3 pogrzeby: śp.Stanisławy SZESZKO; śp. Kazimierza KANIA i śp. Tadeusza BARANOWSKIEGO. Natomiast w środę, 3.XI., od-będzie się pogrzeb śp. Henryka KUPISZ. Dusze zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym Zmarłych wyrażamy nasze serdeczne współczucie.
  10. Przy wyjściu z kościoła, jest do nabycia nasza gazeta, Gość Niedzielny. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Złoty klucz; Perpetua, Felicyta i inni; Mała Polska w ojczyźnie Jezu-sa.; Bardzo ciekawy felieton Franciszka Kucharczaka – Akt rozkładu.