Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXI niedziela zwykła. 30.10.2022r.

 

 1. Obecna niedziela jest 31. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. O g.12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Parafialnej Grupy Charytatywnej CARITAS w 18. rocznicę utworzenia i działalności.
 2. Dzisiaj o g.16.30 nabożeństwo różańcowe, a jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Dzieciom, które wytrwale przychodziły na Msze św. i odmawiały różaniec, zostaną wręczone specjalne nagrody.
 3. We wtorek, 01.XI., przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, i jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę, i będzie jeszcze dodatkowa, koncelebrowana Msza św. o g.14.00 na Cmentarzu, przy Kaplicy Pogrzebowej w intencji Wiernych Zmarłych z Parafii: św. App Piotra i Pawła, oraz św. Franciszka ze Zdroju. Zaraz po Mszy św. odbędzie się na cmentarzu Procesja Żałobna z 5. stacjami. Po procesji będzie możliwość poświęcenia przez kapłanów nowych nagrobków, pomników.
 4. We wtorek, 01.XI., przy wejściu na Cmentarz, od g.10.00 do 14.00, będzie Kwesta zorganizowana przez naszą Parafialną Grupę CARITAS. Ofiary składane do puszek, zostaną prze-znaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących. Będzie też można wypisać i przekazać przy kwestujących – Wypominki, zwłaszcza przez przyjezdnych, odwiedzających groby swoich bliskich.
 5. W środę, 2.XI., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. będą odprawiane o g.8.00 za wszystkich Zmarłych Parafian; o g.10.30 i 17.00; W Łężycach o g.16.00.
 6. Od 03.XI., od środy do soboty, 05.XI., i za tydzień, od poniedziałku, 07.XI., do czwartku – 10.XI., o g.17.00 będą odprawiane wg ulic i miejscowości nabożeństwa Wypominkowe, których plan będzie przedstawiony we wtorek. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych, w intencji których będzie można zyskiwać odpusty zupełne, i ofiarowywać jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych.
 7. W piątek, 04.XI., wspominamy św. Karola Boromeusza, i I-szy piątek miesiąca, odwiedziny Chorych od g.9.00.
 8. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św., Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g.11.30, okolicznościowy różaniec w intencji Wszystkich Zmarłych Członkiń Kół Żywego Różańca naszej Parafii (102 osoby), a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic.
 9. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Marian CABAJ; śp. Zdzisław WŁODARCZYK, a jutro pogrzeb śp. Antoniny BALCZUNAS. Dusze zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym z rodzin wyrażamy nasze serdeczne współczucie.
 10. W sobotę, 5.XI., po Mszy św. – ok. g.18.00 w świetlicy BARKA, będą udzielane bezpłatnie przez Radcę prawnego, porady prawne w zakresie prawa administracyjnego, cywilnego, karnego, czy też informacje w kwestiach rodzinnych i spadkowych.
 11. Przy wyjściu z kościoła, jest do nabycia nasza gazeta, Gość Niedzielny. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Rzeczy ostateczne – o tym, że niebo istnieje, piekło też; Nasi Święci – o tym, że Oni wstawiają się za nami. – W dzisiejszym wydaniu Gościa, w cenie gazety, jest bezpłatny dodatek: Mocny fundament – w 100. rocznicę ustanowienia Administracji Apostolskiej w Katowicach.