Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXI niedziela zwykła. 05.11.2023r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 31. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i I-szą niedzielę miesiąca. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.11.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  2. Dziękujemy za przekazane karty Wypominkowe, i serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach żałobnych za Zmarłych według ustalonego planu. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary na Msze św. za zmarłych oraz na utrzymanie domu parafialnego, plebanii i świetlicy BARKA.

  3. Nasza Parafialna Grupa Charytatywna CARITAS podczas kwesty 1.XI. na cmentarzu, uzbierała na paczki, na święta dla potrzebujących kwotę: 1.923 zł. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu obdarowanych, a naszej Parafialnej CARITAS za trud podjęcia się tej akcji.

  4. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek św. Leona Wielkiego, pap i dK; w sobotę św. Marcina z Tours bpa, i przeżywać będziemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości – o g.17.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

  5. W przyszłą, II-gą niedzielę listopada, ofiary składane tacę będą przeznaczone na opłatę na prąd dla ogrzewania kościoła podczas nabożeństw.

  6. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę, 12 listopada, przeżywać bę

    dziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wejściu do kościoła będzie można materialnie wesprzeć prześladowanych chrześcijan przez składanie ofiar do puszek.

  7. Wraz z Parafią OO. Franciszkanów ze Zdroju, w trosce o dobro duchowe należących do Kościoła Rzymskokatolickiego, informujemy naszych Parafian, Kuracjuszy oraz Gości, że na terenie Dusznik-Zdroju działa kapłan, który organizuje koncerty i zaprasza na msze św. do swojego kościoła pw. MB Różańcowej. Kościół ten nie jest kościołem katolickim, ponieważ nie zachowuje jedności ze Stolicą Apostolską. Katolicy nie powinni uczestniczyć we mszach i nabożeństwach odprawianych w tym kościele.

  8. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły o parafiach polskich i za-granicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. Jest także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II.