Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXI niedziela zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych.                                                                               01.11.2020r.

  1. Dzisiaj,1.XI., przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. W I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g.12.30, okolicznościowy różaniec w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych z naszej Parafii, a po Mszy św. – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  2. Ze względu na panującą pandemię i wymogi sanitarne, nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzu.

  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. będą odprawiane o g.8.00 – za wszystkich Zmarłych Parafian, o g.10.30 i 17.00; W Łężycach o g. 16.00; w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza bpa.

  4. Od 03.XI.- od wtorku do 06.XI., do piątku, i za tydzień, od poniedziałku – 09.XI. do wtorku – 10.XI., o g.17.00 będą odprawiane wg ulic i miejscowości nabożeństwa Wypominkowe, których plan jest wywieszony przy wejściu do kościoła i za-mieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Można zyskiwać odpusty i ofiarowywać je za dusze wiernych zmarłych zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej w czasie pandemii – przez cały listopad. Dekret ten jest zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii: parafiaduszniki.pl

  5. W I-szy piątek miesiąca,6.XI., odwiedzin Chorych NIE będzie ze względu na panującą pandemię.

  6. W sobotę, 7.XI., po Mszy św. – ok. g.17.45 w świetlicy BARKA będą udzielane przez Radcę prawnego bezpłatnie – porady prawne.

  7. W przyszłą niedzielę, 08.XI., z racji XII. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie głoduje 50% ludzi z 5-cio milionowego państwa. Ofiary składane do puszek po każdej Mszy św., będą prze-znaczone jako nasza pomoc dla tych biednych ludzi.

  8. Dzisiaj naszej gazety – Gościa Niedzielnego nie ma, nie został dowieziony.