Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXX niedziela zwykła.                                                                                                                                              25.10.2020r.

 

  1. Obecna niedziela jest 30. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Ze względu na pandemię koronawirusa, cały nasz kraj jest w tzw. „czerwonej strefie”. Zostały podjęte kolejne kroki bezpieczeństwa. Bardzo prosimy o ich przestrzeganie. Udział w nabożeństwach jest ograniczony. Obecność dzieci tylko pod opieką rodziców. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania są odwołane.
  4. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj na g.16.30, w tygodniu na g.17.00. W sobotę zakończenie i zostaną dzieciom wręczone nagrody za udział w różańcu.
  5. W przyszłą niedzielę,1.XI, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Niestety, ze względu na podjęte ograniczenia przez pandemię, nie będzie Mszy św. na Cmentarzu i Procesji Żałobnej oraz nie będzie kwesty naszej Parafialnej Grupy CARITAS.
  6. Wierni, którzy w dniach od 1. do 8.XI. pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  7. Prosimy o przekazywanie Wypominek za Zmarłych, których plan wyczytywania podczas nabożeństw żałobnych według ulic i miejscowości będzie podany w przyszłą niedzielę.
  8. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu poświęcona zmarłym z naszej Parafii, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  9. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy kościele przekazano: 3.131 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii w kancelarii, czy konto bankowe: 3.160 zł. W sumie wpłynęło: 6.291 zł. Serdeczne Bóg zapłać za waszą ofiarność i pomoc w realizacji prac remontowych. W środę, 28.X., ma odbyć się odbiór wykonanego remontu frontowej ściany wieży kościoła i cokołu przez Konserwatora Zabytków z Wałbrzycha. Obecnie są przygotowywane wnioski o uzyskanie dotacji na dokończenie remontu dwóch ścian wieży kościoła, oraz na wykonanie całej zachodniej elewacji ściany kościoła. Jest też w planie kontynuacja dalszego remontu na-wierzchni wokół kościoła.
  10. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Posłuszeństwo drogą do wolności – o powodach kryzysu powołań i odkrywaniu wolności w posłuszeństwie; Bóg wie – o Opatrzności której się ufa, a nie ją próbuje; Życie w zachwycie – o tym, czy lęk jest językiem Boga, a pandemia karą; Co to jest miłość? – o słowie, które jest obciążone największą ilością nieporozumień.