Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXX niedziela zwykła. 29.10.2022r.

 

 1. Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
 2. Dzisiaj o g.16.00 nabożeństwo różańcowe. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dzieciom, które wytrwale przychodziły na Msze św. i pięknie odmawiały różaniec, zostaną wręczone nagrody.
 3. W środę, 1.XI., będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Będzie jeszcze dodatkowa, koncelebrowana Msza św. na Cmentarzu, o g.13.00 przy Kaplicy Pogrzebowej w intencji Wiernych Zmarłych z Parafii: św. App Piotra i Pawła oraz św. Franciszka ze Zdroju. Zaraz po Mszy św. odbędzie się procesja żałobna z 5. stacjami. Po procesji będzie możliwość poświęcenia przez kapłanów nowych nagrobków, pomników.
 4. W środę, 01.XI., przy wejściu na Cmentarz, od g. 9.00 do 13.00 będzie Kwesta, organizowana przez naszą Parafialną Grupę CARITAS. Ofiary składane do puszek, zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących. Przy kwestujących będzie też można wypisać i przekazać Wypominki, zwłaszcza przez przyjezdnych, odwiedzających groby swoich bliskich.
 5. W czwartek, 2.XI., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze św. będą odprawiane o g.8.00; 11.00 i 17.00; W Łężycach o g.15.30.
 6. W piątek, 3.XI. i w sobotę 4.XI., oraz od poniedziałku, 6.XI. do piątku 10.XI., będą odprawiane o g.17.00 nabożeństwa Wypominkowe wg planu, który będzie przedstawiony w Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszych Drogich Zmarłych.
 7. Od 1 do 8.XI. będzie można uzyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za osobę zmarłą tylko jeden raz danego dnia. Wystarczy nawiedzić cmentarz i wypełnić zwykłe warunki uzyskania Odpustu, tj. przyjęcie Komunii św.; odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św., oraz brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
 8. W piątek, 03.XI., I-szy piątek miesiąca, odwiedziny Chorych od g.9.00.
 9. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św., Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g.10.30 okolicznościowy różaniec w intencji Wszystkich Zmarłych Członkiń Kół Żywego Różańca naszej Parafii (103 osoby), a po Mszy św. o g.11.00 – zmiana Tajemnic.
 10. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Mieczysław Rusnarczyk. Duszę zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym wyrażamy nasze serdeczne współczucie.
 11. W przedsionku kościoła jest do nabycia nasza gazeta, Gość Niedzielny. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Czym nas karmią tzw. „wpływacze” – o tym, jak mądrze korzystać z internetu; Kim była największa święta? – o tym, na czym polega wyjątkowość św. Teresy z Lisieux; Podróż do wieczności – o tym, że myślenie o niebie pozwala pokonywać lęk przed śmiercią.                               – W dzisiejszym wydaniu jest też dodatek: Dzień Zaduszny i Wszystkich Świętych: tradycje, symbolika, wierzenia.