XXX niedziela zwykła. 23.10.2022r.

1. Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, i obchodzimy dzisiaj 96. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj na tacę, jak i w tygodniu, będą przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Aktualnie na misjach posługuje w 99 krajach świata:1.743 polskich misjonarzy i misjonarek: 787 zakonników, 629 sióstr, 287 księży diecezjalnych oraz 40 osób świeckich.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na g.17.00.
  3. W środę, 26. X. o g.18.00, spotkanie Parafialnego Koła CARITAS w salce na plebanii, i zapraszamy także chętne osoby, które chciałyby angażować się w pomoc charytatywną w naszej Parafii.
  4. W czwartek, 27.X., o g.15.00 tradycyjne nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w tychże intencjach. W piątek przypada święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
  5. Prosimy o przekazywanie Wypominek za Zmarłych, których plan wyczytywania pod-czas nabożeństw żałobnych według ulic i miejscowości, podany będzie 1. listopada, na Wszystkich Świętych.
  6. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy kościele przekazano: 3.012 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii w kancelarii, czy konto bankowe: 1.170 zł. W sumie wpłynęło: 4.182 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i pomoc w realizacji prac remontowych.
  7. Tydzień temu, z racji Dnia Papieskiego, były składane do okolicznościowych puszek, ofiary na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Z naszej Parafii na ten cel przekazano uzbieraną kwotę, tj. 1.086 zł. Serdeczne Bóg zapałać w imieniu stypendystów.
  8. W niedzielę, 09.X., w całej Polsce w kościołach odbyło się liczenie obecnych wiernych na Mszach św. Frekwencja od ogółu wiernych należących oficjalnie do naszej Parafii wraz z przybyłymi gośćmi, kuracjuszami, turystami, wyniosła: 485 osób: kobiet 295, mężczyzn 190. Stanowi to zaledwie 14 % z całości wiernych oficjalnie należących do naszej Parafii.
  9. Na koniec ogłoszeń polecamy przy wyjściu z kościoła naszą prasę Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Dyskretni i cierpliwi – o spowiedzi, która jest dotknięciem przebaczającego miłosierdzia; Niezłomni duchowni – o Narodowym Dniu Pamięci Duchownych Niezłomnych, który został ustanowiony cztery lata temu. – W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego, jest dodatek w postaci: Spis nagrań kolekcji „Biblia audio”.