III niedziela zwykła. 23.01.2022r.

1. Obecna niedziela jest 3. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: jutro św. Franciszka Salezego bpa i dK; we wtorek Nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto; w środę Świętych Biskupów: Tymoteusza i Tytusa; w piątek św. Tomasza z Akwinu kapł. i dK.
  3. W środę, przed wieczorną Mszą św., Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek, 27.I., o g.15.00, miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem złożonych wcześniej próśb i Msza św. w intencji przedstawionych próśb.
  5. W piątek, po Mszy św., Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s.Faustyny.
  6. Dwa tygodnie temu, w 2. niedzielę miesiąca, z ofiar złożonych na tacę na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła, wpłynęło: 2.236 zł. Natomiast tydzień temu, w 3. nie-dzielę miesiąca, na prace remontowe z tacy wpłynęło: 3.151 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, czy na parafialne konto bankowe: 1.970 zł. Razem ogólna kwota to: 5.121 zł. Bardzo dziękujemy za okazywaną pomoc, pomimo różnych trudności – serdeczne Bóg zapłać!
  7. Ośrodek Pomocy Społecznej prosi o zgłaszanie wniosków o dodatek osłonowy do 31.I. br, który to dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, które mają dochody nieprzekraczające 2.100 zł – osoba samotna, bądź 1.500 zł na osobę w rodzinie. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Słowackiego 16.
  8. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Wyjazdową Akcję Poboru Krwi 24.01.22r. tj. poniedziałek – od g.10.00 do 13.30 w Ambulansie przy Hali Sportowej. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zdrowych krwiodawców oraz gości naszego miasta.
  9. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i nabywanie naszej prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”. W obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Kościół musi iść po młodzież; Duszpasterze o młodzieży; W psalmach jest życie; O potrzebie kolędy.