Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III niedziela zwykła. 21.01.20234.

 

  1. W obecną, 3. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przeżywamy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Dziękujemy zatem Panu Bogu za ich obecność w naszym życiu, za ich pomoc i życzliwość, a tych których już nie ma, polecamy Bożemu miłosierdziu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: w środę św. Franciszka Salezego bpa i dK – przed wieczorną Mszą św. Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek Nawrócenie św. Pawła Ap, święto; w piątek Św. Biskupów: Tymoteusza i Tytusa – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s. Faustyny; w sobotę, 27.I., o g.15.00, miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem złożonych próśb i Msza św. w tych intencjach.
  3. W środę zakończyliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterską – Kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim rodzinom i osobom, które przyjmując dar Bożego błogosławieństwa w swoje progi, wyraziliście swoją wiarę w Jezusa Chrystusa i swoją więź z Kościołem. Dziękujemy za okazywaną nam, waszym kapłanom, życzliwość i dobroć, za szczere rozmowy, jak również za wasze wsparcie duchowe i materialne. Serdeczne Bóg zapłać!
  4. Dzisiaj, w 3 niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, są przeznaczone na prace re-montowe przy naszym kościele. Natomiast tydzień temu z ofiar złożonych na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła wpłynęło: 2.617 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazany fundusz.
  5. Nasz Parafialny Zespół CARITAS w podwórzu plebanii prowadzi Wypożyczalnię sprzętu dla niepełnosprawnych. Oficjalnie jest ona czynna tylko w środy od g.15.00 do 15.30. W razie pilnej potrzeby, nagłych przypadkach, to można się skontaktować się z osobą, której numer telefonu jest zamieszczony na bramie Wypożyczalni.
  6. Trwają ferie zimowe – wszystkim dzieciom, młodzieży, przebywającym gościom, a także kuracjuszom, życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku, jak najlepszych wrażeń i wspomnień z pobytu w naszym mieście i okolicy.
  7. Prosimy o pogłębianie swojej wiedzy przez lekturę naszej prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”. W obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Demokracja na wirażu; Dylemat miłości – czy decyzja o umieszczeniu schorowanego rodzica w placówce opiekuńczej jest naruszeniem czwartego przykazania?; O tym, że chrześcijanie innych wyznań nie są poza Kościołem.