Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III niedziela zwykła. 22.01.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 3. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek św. Franciszka Salezego bpa i dK; w środę Nawrócenie św. Pawła Ap, święto – przed wieczorną Mszą św. Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek Św. Biskupów: Tymoteusza i Tytusa; w piątek, 27.I., o g.15.00, miesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem złożonych próśb i Msza św. w intencji przedstawionych próśb, a po Mszy św. o g.17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s. Faustyny; w sobotę w św. Tomasza z Akwinu kapł. i dK;
  3. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe z tacy wpłynęło: 3.211 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, na parafialne konto bankowe: 1.750 zł. Z ofiar przy okazji Kolędy: 2.400 zł. Razem ogólna kwota to: 7.361 zł. Bardzo dziękujemy za okazywaną pomoc – Bóg zapłać!
  4. Jutro w naszej Parafii odbędzie się pogrzeb śp. Barbary JAROSZ, która odeszła przy-gotowana przez przyjęcie w domu sakramentów św. Duszę zmarłej polecamy Boże-mu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  5. Prosimy o pogłębianie swojej wiedzy religijnej przez lekturę naszej prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”. W obecnym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Życie z prędkością światła – o Helenie Kmieć, wolontariuszce zamordowanej w 2017 r. w Boliwii gdy miała 26, a której proces beatyfikacyjny się rozpoczął; Problem kremacji – o grzebaniu ciała ludzkiego; Kara śmierci a świętość życia – o ochronie życia, bez wyjątków.