Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III niedziela Wielkiego Postu. 03.03.2024r.

 

  1. Przeżywamy 3. niedzielą Wielkiego Postu i I-szą niedzielę miesiąca. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba o g.16.00. Droga Krzyżowa w piątek o g.16.00, i druga zaraz po Mszy św. o g.17.00.
  3. Jutro wspominamy św. Kazimierza, królewicza. W środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. We wtorek, 05.III., zaraz po Mszy św. o g.17.00 na plebanii odbędzie się zebranie naszej Grupy Charytatywnej CARITAS.
  5. 24 godziny dla Pana” – to modlitewna inicjatywa papieża Franciszka przed 4. Niedzielą Wielkiego Postu modlitwy o tak upragniony pokój na świecie. W związku z tą prośbą, w kościołach dziekańskich naszej diecezji, a więc u nas w Kudowie-Zdroju, w Parafii pw. św. Katarzyny, rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętnych Parafian z Dusznik zapraszamy do udziału w tej Adoracji w Kudowie w sobotę, 9.III., od g. 9.30 do g.11.00.
  6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się już przyszłą, 4. Niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 10 do 13.III., które przeprowadzi O. Leszek Zabdyr, redemptorysta z Barda Śl. Rekolekcje te będą związane z postacią św. Michała Archanioła, którego figura zostanie uroczyście wprowadzona do naszego kościoła podczas Mszy św. o g. 8.00.
  7. Tydzień temu były zbierane do puszek ofiary na Misje św. – Ad Gentes. Z naszej Parafii przekazano na tę pomoc 1.067 zł. Serdecznie dziękujemy w imieniu Misjonarzy.
  8. W przyszłą II-gą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
  9. W przedsionku kościoła, w gablotce ogłoszeń CARITAS jak i na stronie internetowej naszej Parafii, są zamieszczone szczegółowe informacje o planowanej pielgrzymce do: Lichenia, Torunia, Gniezna, Pola Lednickie, na 2 dni – piątek i sobota: 26 i 27.IV. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Pielgrzymce.
  10. Polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Prosto z mostu – o Bogu, któremu można powiedzieć wszystko; Rachunek miłości – o tym, że w sakramencie pokuty objawia się miłosierdzie Boże, które wymaga współpracy człowieka, i że jednym z warunków dobrej spowiedzi jest rachunek sumienia; Lektury do skreślenia – o tym, że to wszystko co wiąże się z Bogiem i ojczyzną na listach lektur szkolnych, jest do odstrzału w pierwszej kolejności.