Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III niedziela Wielkiego Postu. 20.03.2022r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 3. niedzielę Wielkiego Postu i 3. niedzielę miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba o g.16.00. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później o g.16.00, i druga Droga Krzyżowa, zaraz po Mszy św. o g.17.00.
 3. W środę przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji pokoju i ustania wojny w Ukrainie.
 4. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek, 25.III.br, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi, aby całe duchowieństwo i wszyscy wierni w kościołach w Polsce o g.17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznosili modlitwy do Boga, od-mawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W naszym mieście z wielkim sercem i życzliwością wiele rodzin przyjęło do swoich do-mów dzieci i kobiety uciekających przed wojną w Ukrainie. W przyszłą niedzielę, 27.III., nasz Parafialny Zespół CARITAS po każdej Mszy św. będzie kwestował do puszek na rzecz pomocy w pokryciu kosztów utrzymania uchodźców do momentu, kiedy poprzez pracę nie usamodzielnią się.
 6. Z ofiar złożonych na tacę tydzień temu na opłatę za prąd na ogrzewanie kościoła wpłynęło 2.063 zł. Natomiast do puszek, dla wsparcia dzieła Misyjnego „Ad gentes” z naszej Parafii przekazano uzbieraną kwotę tj. 1.214 zł. Bóg zapłać za okazywaną ofiarność.
 7. Dziękujemy wszystkim osobom, które w czwartek brały udział w naszej diecezjalnej Ado-racji Najświętszego Sakramentu.
 8. Systematycznie co sobotę, przed południem, jest sprzątany oraz dezynfekowany nasz ko-ściół. Bardzo serdecznie dziękujemy tym osobom za ten trud i poświęcenie.
 9. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje Akcję Poboru Krwi w ambulansie koło hali sportowej 21.III., a więc jutro w godz. od 10.00 do 13.30 , i serdecznie zaprasza wszystkich zdrowych krwiodawców, pełnoletnich mieszkańców oraz gości naszego miasta.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej Parafii pożegnaliśmy śp. Romana Kusznir oraz śp. Anastazję Turowską. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego współczucia.
 11. W przyszłą niedzielę przechodzimy na czas letni i przesuniemy zegarki o jedną godzinę do przodu.
 12. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej gazety – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Bóg jest niewinny – o barbarzyńskiej wojnie i niezawinionym cierpieniu; Hospody pomyłuj! – o pomocy duszpasterskiej dla uciekających przed wojną; Agresja wewnętrzna – felieton Franciszka Kucharczaka.