III niedziela Wielkanocna. 01.05.2022r.

1. Obecna niedziela jest III-cią niedzielą po Wielkanocy – Niedzielą Biblijną, która też rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  2. W I-szą niedzielą miesiąca maja, przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. W miesiącu maju bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe – w niedziele na g. 17.30, a w tygodniu na g. 18.00.
  4. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Atanazego, bp i dr K. We wtorek, 3.V., przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. W środę św. Floriana m – patrona strażaków – przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca. W piątek Św. App Filipa i Jakuba, i z racji I-go piątku miesiąca odwiedziny Chorych wg ustalonego planu od g. 9.00.
  5. Tydzień temu z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy naszym kościele wpłynęło: 2.741 zł. Z ofiar w kopertach, w kancelarii, w zakrystii, konto bankowe: 1.310 zł. Razem: 4.051 zł. Natomiast z ofiar do puszek na CARITAS Diecezji Świdnickiej: 562 zł. Serdecznie dziękujemy za okazywaną pomoc. Jeżeli chodzi o prace remontowe w tym roku, to dzięki kolejnej dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy – 393 tys. zł, oraz Urzędu Marszałkowskiego z Wrocławia – 50 tys. zł, w lipcu ma być podjęty następny etap prac związanych z remontem elewacji kościoła od strony zachodniej. Obecnie trwają prace przy skarpie między kościołem a plebanią, dzięki czemu, w razie zagrożenia pożarowego, będzie bardzo blisko do obiektu kościoła, oraz zostanie powiększony teren podwórza przy plebanii. Za te prace mu-simy płacić z funduszu naszej Parafii.
  6. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Zbigniewa DWORNIK, którego pogrzeb odbył się w Szalejewie, oraz śp. Jadwigę SIEDLECKĄ. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie zmarłych składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. W sobotę, 7.V., o g. 16.00 w Dworku Chopina odbędzie się „Popołudnie z poezją i pieśniami Karola Antoniewicza”, wielką i szlachetną postacią połowy XIX wieku. Twórca znanych pieśni między innymi: „Chwalcie łąki umajone” oraz „W Krzyżu cierpienie”. W roku 1837 przebywał w Dusznikach-Zdroju. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury i Sportu – serdecznie zaprasza!
  8. Także w przyszłą sobotę, po Mszy św. – ok. 18.45, w świetlicy Parafialnej BARKA, Radca prawny będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz w interpretacji pism urzędowych.
  9. W związku z następnymi przypadkami, Policja prosi, aby bardzo uważać na kolejne próby wyłudzania pieniędzy przez oszustów, zwłaszcza od starszych osób.
  10. Informujemy, że przy kościele jest już czynna tylko podczas nabożeństw ubikacja, i w pilnej potrzebie należy przyjść po klucz do toalety, do zakrystii.
  11. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą gazetę katolicką – Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł na stoliczku przy wyjściu z kościoła, i ciekawe artykuły: Dlaczego chwalimy łąki?; Wojna jest sytuacją graniczną; Felieton Franciszka Kucharczaka na str. 39: Wojna i nie wojna.