Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III Niedziela Wielkanocna. 18.04.2021r.

 

 

  1. Przeżywamy III-cią Niedzielą Wielkanocną, która rozpoczyna 13. Tydzień Biblijny i Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  2. W obecną 3. niedzielą w miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecnie trwa już trzeci – ostatni etap remontu całej wieży i oraz części elewacji kościoła od strony zachodniej. Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy w kwocie 260 tys. zł.
  3. Wkrótce zostanie podpisana umowa na dokończenie całego obejścia wokół kościoła. Kosztorys tego zadania wynosi 128 tys. złotych. Z Urzędu naszego miasta, pan Burmistrz obiecał dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich w kwocie 60. tys. złotych. Pozostałą kwotę, tj. 68 tys. złotych, mamy zapewnić z konta naszej Parafii.
  4. W środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. S.Faustyny i przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha bpa i m, Głównego Patrona Polski. Ze względu na Uroczystość, w piątek, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.
  5. Jutro firma „Opus” przyjedzie ze strojami komunijnymi. Spotkanie to zaplanowane jest od g.15.00 na plebanii, a nie w „Barce”, ponieważ w w świetlicy „Barka” przebywają robotnicy, którzy remontują wieżę i elewację kościoła.
  6. Kancelaria Parafialna, ze względu na pandemię, czynna tylko w soboty od g.9.00 do 10.00. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych czynna po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Numer telefonu na bramie wypożyczalni.
  7. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. O szczegółach można się dowiedzieć z gablotki ogłoszeń CA-RITAS przy wyjściu z kościoła.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest też do nabycia nasza prasa katolicka – Gość Nie-dzielny, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Nadzieja dla ozdrowieńców; Niekończąca się historia – o szczepieniach i reżimie sanitarnym; Za innych – o znaczeniu modlitwy wstawienniczej.