Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III Niedziela Wielkanocna. 14.04.2024r.

 

  1. W obecną, III-cią Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczyna się 16. Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem inicjatywy jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. W środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s. Faustyny.
  3. W przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecnie, po złożeniu wniosków o dalsze dotacje na bieżący 2024r., otrzymaliśmy powiadomienie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyznaniu nam dotacji na kontynuację remontu elewacji kościoła w kwocie: 340 tys. zł. Z Urzędu Marszałkowskiego z Wrocławia otrzymaliśmy dotację na remont elewacji II-giej zakrystii od strony Rynku: 100 tys. zł. Natomiast poprzez Urząd Naszego Miasta z tzw. „Polskiego Ładu” na wymianę pokrycia daszków z blachy miedzianej na dwie zakrystie i kaplicę NSPJ: 285 tys. zł. Zatem mamy nadzieję, że już wkrótce wykonawcy podejmą się realizacji tych zadań i prac.
  4. W naszym Kudowskim Dekanacie trwają już Wizytacje z Kurii Biskupiej: katechetyczne, gospodarcze i kanoniczne. W naszej parafii wizytacja kanoniczna, przez ks. Biskupa Ordynariusza Marka Mendyka, została zaplanowana na 06. czerwca.
  5. W związku z małą ilością chętnych na Pielgrzymkę do Lichenia, Torunia, Gniezna – zostaje ona odwołana. Tym niemniej jest nowa propozycja jednodniowej Pielgrzymki do Wadowic – Krakowa Łagiewnik: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Termin to 08. czerwca – sobota. Cena 190 zł. Szczegóły w gablotce CARITAS w przedsionku kościoła, folderach informacyjnych oraz stronie internetowej parafii: parafiaduszniki.pl. Zapisy u ks. Artura.
  6. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły w dzisiejszym wydaniu: Święto Chrztu Polski – Państwo u źródła w 5. rocznicę ustanowienia tego państwowego święta; O Słowie Bożym nigdy nie za dużo; Echo Łagiewnik.