Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III Niedziela Wielkanocna.    23.04.2023r.

 

  1. W obecną, III-cią Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego, i rozpoczyna się Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna i Ducha Świętego”.
  2. Na jutro jest przeniesiona Uroczystość św. Wojciecha, bpa i m, głównego Patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ew.; w środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s.Faustyny; w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej, dz i dK patronki Europy.
  3. Jutro o g.16.00 na plebanii odbędzie się zebranie z Rodzicami dzieci I-szo Komunijnych. Natomiast we wtorek I-sza próba dla Dzieci komunijnych w kościele o g.16.00.
  4. Także we wtorek, ale po Mszy św., ok. g.18.30, odbędzie się próba generalna Kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami. Natomiast w środę od g.17.00 będzie obowiązkowa spowiedź dla Bierzmowanych i Świadków. Kancelaria w tę środę będzie czynna tylko do g.17.00.
  5. Bierzmowanie odbędzie się w Kudowie-Czermnej w czwartek, 27.IV., o g.17.00. Dla-tego nie będzie w czwartek Mszy św. wieczorem o g.18.00.
  6. W czwartek, 27.IV., będzie Msza św. rano o g.7.00, a o g.15.00 tradycyjne Nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem próśb, i Msza św. w ich intencji.
  7. Tydzień temu, na prace remontowe z III-iej niedzieli IV. wpłynęło 3.821 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, na konto bankowe: 1.450 zł. W sumie 5.271 zł. Serdecznie dziękujemy za przekazany fundusz. Do kolejnego etapu remontu elewacji kościoła otrzymaliśmy jeszcze pomoc z Urzędu Marszałkowskiego, z Wrocławia w kwocie 50 tys. zł.
  8. Wczoraj w naszej Parafii odbył się pogrzeb śp. Wiktora KARPIUKA z Doliny, a jutro będzie pogrzeb śp. Kazimierza KOWALSKIEGO z ul. Stromej. Byli przygotowani na odejście przez przyjęcie Sakramentów św. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nasza prasa katolicka, Gość Niedzielny i ciekawe artykuły: Słowo Boże u ludzi słowa; Bóg nie wyjechał; Cena otwartości.