Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III Niedziela Adwentu. 11.12.2022r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj III-cią niedzielą Adwentu, którą nazywamy: Gaudete – radujcie się!
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Łucji, dz. i m; w środę św. Jana od Krzyża, kapł. i dr K.
 3. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku na g.17.00.
 4. Okazja do spowiedzi św. adwentowej jest na 0,5 godz. przed każdą Mszą św. Prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty dla godnego i radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
 5. Prosimy również o zgłaszanie Chorych, którzy nie praktykują I-szych piątków miesiąca, aby z racji świąt Bożego Narodzenia skorzystali z posługi sakramentalnej w swoim domu. Odwiedziny zgłoszonych Chorych będą w przyszłą sobotę, tj. 17.XII., od g.11.00.
 6. Kolęda, wizyta duszpasterska, będzie miała miejsce tylko na osobiste zaproszenie, zgłoszenie przez przedstawicieli rodzin, czy osób naszej Parafii. Specjalne kartki zaproszeń są na bocznych ołtarzach. Zatem prosimy o ich wypełnienie i przekazywanie do końca grudnia. Można też zgłosić Kolędę telefonicznie. Plan Kolędy będzie przedstawiony w Nowy Rok.
 7. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane: opłatki, świece CARITAS, kalendarze parafialne na Nowy Rok i kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń.
 8. Nasza Parafialna Grupa Charytatywna CARITAS organizuje akcję pomocy na święta Bożego Narodzenia osobom starszym, samotnym, potrzebującym wsparcia. W zakrystii są jeszcze karteczki z imionami tych osób, którym można zorganizować świąteczną paczkę.
 9. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek dla wiernych Kościoła na Wschodzie. Z naszej Parafii została przekazana uzbierana kwota, tj. 852 zł. Bóg zapłać w imieniu katolików na Wschodzie.
 10. Dzisiaj, w II-gą niedzielę miesiąca w okresie grzewczym, zgodnie z zapowiedzią, ofiary składane na tacę, są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła. Natomiast za tydzień, w III-cią niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Wczoraj zostało wypłacone z tych ofiar wynagrodzenie, 9 tys. zł, za kolejny rok pracy panu Jarosławowi, który pisze projekty, składa wnioski o dotacje, prowadzi całą doku-mentację, księgowość, korespondencję, konsultacje z Konserwatorem Zabytków. Bez tego działania, byłoby niemożliwe prowadzenie jakichkolwiek prac remontowych.
 11. W czwartek, 15.XII., o g.15.30 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się pokaz premierowy filmu dokumentalnego o Edycie Stein pt. „Tutaj po raz pierwszy ujrzałam góry”. Wstęp jest wolny. W przedsionku kościoła jest zamieszczony okolicznościowy plakat. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.
 12. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb śp. Anny Jasińskiej. Duszę zmarłej polecamy Miłosierdziu Bożemu, a bliskim składamy wyrazy naszego współczucia.
 13. Zachęcamy do lektury naszej prasy Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Radość, czyli ślad przyjścia Boga; Siła kłamstwa; Kardynał Wojtyła wyprzedzał epokę.