Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

III Niedziela Adwentu. 17.12.2023r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj III-cią niedzielą Adwentu, którą nazywamy: Gaudete – radujcie się!
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku na g.17.00. W piątek, 22.XII. na zakończenie Rorat dzieciom, które przedstawią swoje plansze z udziału w Roratach, zo-staną wręczone nagrody.
 3. Prosimy o zgłaszanie Chorych, którzy nie praktykują I-szych piątków miesiąca, aby z racji świąt Bożego Narodzenia skorzystali z posługi sakramentalnej w swoim domu. Odwiedziny zgłoszonych Chorych będą w przyszłą sobotę, 23.XII., od g.10.00.
 4. Okazja do spowiedzi św. adwentowej przed Bożym Narodzeniem, jest na 0,5 godz. przed każdą Mszą św. Prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty dla dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
 5. W przyszłą IV. Niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane o g. 8.00, 11.00 i wieczorem o g.16.00 – ze względu na kolację – wieczerzę wigilijną: o godzinę wcześniej. Mimo niedzieli, w Wigilię, zgodnie z tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pasterka będzie odprawiona o g.22.00. W Łężycach o g.21.00.
 6. Kolęda, wizyta duszpasterska z darem Bożego błogosławieństwa dla danego domu i rodziny, czy osoby, będzie miała miejsce tylko na osobiste zaproszenie, zgłoszenie przez przedstawiciela rodziny, czy osobę z naszej Parafii. Specjalne kartki zaproszeń są na bocznych ołtarzach. Zatem prosimy o ich wypełnianie i przekazywanie do końca grudnia. Rozpoczęcie Kolędy na-stąpi zaraz po Nowym Roku, a plan Kolędy będzie przedstawiony w niedzielę, 31.XII.
 7. W przedsionku kościoła są rozprowadzane: opłatki, świece CARITAS, kalendarze parafialne na Nowy Rok, sianko na stół wigilijny czy pod choinkę. W tygodniu zapraszamy do zakrystii.
 8. Nasza Parafialna Grupa Charytatywna CARITAS organizuje akcję pomocy na święta Bożego Narodzenia osobom starszym, samotnym, potrzebującym wsparcia. W zakrystii są jeszcze karteczki z imionami tych osób, którym można pomóc i zorganizować świąteczną paczkę. Paczki prosimy, aby przekazać do czwartku, do 21.XII.
 9. Od 8.XII. do 02 lutego 2024r., z okazji 800-lecia „Bożego Narodzenia w Greccio” przeżytego przez św. Franciszka, w kościołach franciszkańskich można zyskiwać odpusty pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła i modlitwę przed Dzieciątkiem w żłóbku. Zwykłe warunki to: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 10. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek dla wiernych Kościoła na Wschodzie. Z naszej Parafii została przekazana uzbierana kwota, tj. 1.316 zł. Bóg zapłać w imieniu katolików na Wschodzie.
 11. Dzisiaj, w III-cią niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Tydzień temu na ogrzewanie kościoła wpłynęło 2.431 zł. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary.
 12. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb śp. Barbary GLIŃSKIEJ i wczoraj, w Łężycach śp. Haliny RASEL. Dusze zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu, a bliskim składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
 13. Zachęcamy do lektury naszej prasy Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Modli-twa nieustająca; Był jak wiatr; Felieton Franciszka Kucharczaka – Kontrowersja ideologiczna.  
 14. W dzisiejszym wydaniu jest bezpłatny dodatek: Czekając na Nowonarodzonego – znajdują się w nim krótkie medytacje i modlitwy, które pomogą lepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia oraz propozycja rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną.