Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIX niedziela zwykła. 17.10.2021r.

 

  1. W obecną 29. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przeżywamy 95. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, która też rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę w tygodniu, będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na godz.17.00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Łukasza Ewangelisty; w środę św. Jana Kantego, kapł; w piątek       św. Jana Pawła II, pap.
  4. Już wkrótce będzie miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich Zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki Wypominkowe, które pro-simy o czytelne wypisywanie – najlepiej drukowanymi literami. Wzór wypełniania kart Wypominkowych jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wyjściu z kościoła. Prosi-my też o przekazywanie Wypominek do końca października, zaznaczając z jakiej ulicy, czy miejscowości, aby później wyczytywać je podczas nabożeństw według ustalonego planu. Przekazywane przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na Msze św. za śp. Zmarłych, jak i na ogrzewanie domu parafialnego i świetlicy BARKA.
  5. Dzisiaj, w III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek z racji Dnia Papieskiego. Z naszej Parafii przekazano dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin uzbieraną kwotę: 1.621 zł. Bóg za-płać w imieniu Stypendystów!
  7. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Tylko Ktoś wychowa Kogoś – o świętych nauczycie-lach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm; Ktoś bardzo potężny – o św. Maksymilianie Kolbe; Felieton Franciszka Kucharczaka – Bóg się nie pomylił.