Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIX niedziela zwykła – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. 16.10.2022r.

 

  1. W obecną, 29. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przeżywamy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska.
  2. Obchodzimy też dzisiaj 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Zgodnie z zapowiedzią, przy wyjściu z kościoła do okolicznościowych puszek, są zbierane ofiary na rzecz wsparcia stypendiów dla zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin z wiosek i małych miejscowości całej Polski, a także z Ukrainy.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na godz.17.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m; we wtorek św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek św. Jana Kantego, kapł; w sobotę św. Jana Pawła II, pap.
  5. W czwartek, 20.X., zaraz po Mszy św. o g.17.00 i różańcu, spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Tydzień temu, w II-gą niedzielę miesiąca, z ofiar złożonych na tacę na ogrzewanie kościoła wpłynęło 2.632 zł. Dziękujemy za przekazany fundusz, i jak będzie to już konieczne, zostanie włączane ogrzewanie.
  7. Dzisiaj, w III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę są prze-znaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 96. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”, który też rozpocznie Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę i w tygodniu, będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  9. Już wkrótce będzie miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich Zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki Wypominkowe, które pro-simy o czytelne wypisywanie – najlepiej drukowanymi literami. Wzór wypełniania kart Wypominkowych jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wyjściu z kościoła. Prosi-my też o przekazywanie Wypominek do końca października, zaznaczając z jakiej ulicy, czy miejscowości, aby później wyczytywać je podczas nabożeństw według ustalonego planu. Przekazywane przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na Msze św. za śp. Zmarłych, jak i na opał dla ogrzewania domu parafialnego, plebanii i świetlicy BARKA.
  10. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Nazywali ją „apostołkiem” – o bł. Natalii Tułasiewicz, patronce nauczycieli w Polsce; Bóg prosi, żeby prosić. W dzisiejszym wydaniu Gościa jest kolejny dodatek Biblii Audio CD 5 – Księgi historyczne.