Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIX niedziela zwykła. 22.10.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 29. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym, i obchodzimy 97. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Dzień ten rozpoczyna Ty-dzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj na tacę jak i w tygodniu, będą przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.00, a w tygodniu na g.17.00.
  3. W piątek, 27.X., o g.15.00, nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w tychże intencjach. – W sobotę przypada święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Prosimy o przekazywanie Wypominek za Zmarłych, których plan wyczytywania pod-czas nabożeństw żałobnych według ulic i miejscowości podany będzie 1. listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych.
  5. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy kościele przekazano: 2.533 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii w kancelarii, czy konto bankowe: 780 zł. W sumie wpłynęło: 3.513 zł. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w realizacji prac remontowych.
  6. Tydzień temu, z racji Dnia Papieskiego, były składane do okolicznościowych puszek ofiary na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Z naszej Parafii na ten cel przekazano uzbieraną kwotę, tj. 1.418 zł. Serdeczne Bóg zapałać w imieniu stypendystów.
  7. W przedsionku kościoła polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Święte wzgórze sporu; Strach w Ziemi Świętej; Czy każda władza pochodzi od Boga?; Felieton Franciszka Kucharczaka: Miejsce religii.