Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVIII niedziela zwykła. 10.10.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 28. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z kościoła są składane ofiary do okolicznościowych puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. Dzisiaj o g.12.00 zostanie( odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Parafialnej Grupy Charytatywnej CARITAS w 17. rocznicę utworzenia i działalności, oraz w intencji wszystkich osób – darczyńców, czy instytucji współpracujących dla dobra Parafii, społeczeństwa naszego miasta i okolic.
  3. W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na g.17.00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę bł. Honorata Koźmińskiego kapł.; w piątek św. Teresy od Jezusa, dz i dK; w sobotę Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 95. Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny.
  6. Także w przyszłą niedzielę, jako III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i pomoc w podejmowanych pracach, których owoce dobrze przysłużą się naszej Parafii na długie lata.
  7. Dziękujemy Paniom, które systematycznie dbają o sprzątanie, dezynfekcję i dekorację w kwiaty naszego kościoła.
  8. W bocznej kaplicy, 14-stu Wspomożycieli, przed ołtarzem i obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jest ufundowany nowy, bardzo praktyczny i ekologiczny, elektryczny świecznik wotywny przy przedstawianiu i omadlaniu swoich próśb – intencji.
  9. Przy wyjściu z kościoła polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Niewinny! – o wielu kłamstwach na temat Kościoła; Odwróć się! – o skutkach grzechów dla samych grzeszników, dla Kościoła i dla całego świata; Felieton Franciszka Kuchar-czaka – Ucieczka od siebie.