Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVIII niedziela zwykła. 09.10.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj 28. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Podczas Mszy św. jest od-czytywany w naszych kościołach List pasterski Episkopatu Polski, z racji obchodzonego za tydzień XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask prawdy”.
  2. W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na g.17.00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego kapł.; w sobotę św. Teresy od Jezusa, dz i dK; w przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska.
  4. Dzisiaj, w II-gą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, które po renowacji, zostało już zainstalowane na ścianach z małą modyfikacją. Otóż, zostały zamontowane dwa promienniki z tyłu, pod chórem, dla lepszego ogrzewania wiernych.
  5. W przyszłą niedzielę, jako III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i pomoc w podejmowanych pracach, których owoce dobrze przysłużą się naszej Parafii na długie lata. Obecnie trwa kolejny etap remontu elewacji zachodniej ściany kościoła. Po zakończeniu tego etapu, będziemy chcieli przystąpić do remontu daszku nad zakrystią od tej zachodniej strony, i pokryciem z blachy miedzianej.
  6. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi, organizuje Wyjazdową Akcję Poboru Krwi 10.X., a więc jutro, w godz. od 10.00 do 13.30 w Ambulansie przy Hali Sportowej, i serdecznie zaprasza wszystkich zdrowych Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców, oraz Gości naszego miasta.
  7. We wtorek, 11.X., nasz Parafialny Zespół CARITAS, organizuje darmowe warsztaty zajęciowe dla Seniorów – „Ruch to zdrowie”. O g. 16.00, we wtorek, spod Świetlicy Parafialnej BARKA, rozpocznie się start na trasę z nordic walking. Na zakończenie jest zaplanowane ognisko – grill. Organizatorzy serdeczne zapraszają Seniorów. Zapisy na numer telefonu, który jest na plakacie w gablotce CARITAS przy wyjściu z kościoła. Ilość miejsc jest ograniczona.
  8. Przy wyjściu z kościoła polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Wstawaj! – o wzlotach, upadkach i wielkiej mocy modlitwy mówi Czesław Lang; Nie biegamy z kadzidłem po korytarzach – o odpowiedzialności rodziców dzieci i młodzieży, za konieczność obecności religii w szkole; Dzieci, które przemieniają – o wielkiej mocy modlitwy zanoszonej przez dzieci.