Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVIII niedziela zwykła.                                                                                                                                              11.10.2020r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 28. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i obchodzimy 20. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na g.17.00.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek bł.Honorata Koźmińskiego kapł.; w czwartek św.Teresy od Jezusa, dz i dK; w piątek Uroczystość św. Ja-dwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska i nie będzie w ten piątek obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męcz. – patronalne święto naszego ks. bpa seniora Ignacego Deca.
 4. W piątek,16.X., o g.17.00 kolejne spotkanie dla uczniów z klas VII i VIII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 94. Światowy Dzień Misyjny i rozpocznie się Tydzień Misyjny.
 6. Także w przyszłą niedzielę, jako III-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i pomoc w podejmowanych pracach, których owoce dobrze przysłużą się naszej Parafii na długie lata.
 7. Dziękujemy Paniom, które systematycznie dbają o sprzątanie i dezynfekcję naszego ko-ścioła, i bardzo prosimy, aby zgodnie z wymogami, także i w kościele zakładać maseczki zakrywające nos i usta.
 8. Ze względu na przeziębienie, bezpłatna pomoc Radcy prawnego w BARCE, zostaje prze- niesiona na przyszłą sobotę, 17.X., na g.18.00.
 9. Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich zaprasza w przyszłą niedzielę 18.X., na g.16.00 do Sali Webera, w Rynku, gdzie odbędzie się Koncert Papieski. Wstęp 30 zł. Okolicznościowy plakat mówiący o tym wydarzeniu jest zamieszczony przy wyjściu z kościoła. 
 10. Jutro o g.11.00 zakończy się w naszej Parafii dobroczynna akcja zbiórki zużytego, niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla wsparcia Polskich Misjonarzy.
 11. Przy wyjściu z kościoła, czy w zakrystii polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Marzenia papieża – o nowej encyklice papieża Franciszka „Fratelli tutti” i budowaniu bardziej braterskiego społeczeństwa; Na froncie walki z koronawirusem; Felieton Franciszka Kucharczaka: Nie ta metoda.                                                                  

  – W dzisiejszym wydaniu Gościa jest w cenie gazety bezpłatny dodatek w postaci płyty DVD, filmu pt. „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza.