Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVII niedziela zwykła.                                                                                                                                               04.10.2020r.

 

  1. Obecna, I-sza niedziela października, jest 27. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Nabożeństwa różańcowe: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu zapraszamy na g.17.00.
  3. W październiku, z racji Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na tacę w tygodniu, są przeznaczone na pomoc ubogim oraz potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Franciszka i Odpust u OO. Franciszkanów na Zdroju; jutro św. Faustyny Kowalskiej dz., Patronki jednego z naszych Kół Żywego Różańca; w środę NMP Różańcowej.
  5. Przypominamy, że w naszej Parafii w tzw. „okresie zimowym” od 1.X. do Niedzieli Palmowej, czyli do 28.03.2021r., Msze św. w niedziele są odprawiane o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i o g.17.00. W Łężycach o g.9.30. W tygodniu tylko wieczorem o g.17.00. Kancelaria Parafialna: w środy od g.15.00 do 16.30, i w soboty od 9.00 do 10.30. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy od g.15.00 do 15.30.
  6. W przyszłą niedzielę, 11.X., odbędzie się 20. Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus”. Po każdej Mszy św. do okolicznościowych puszek będą zbierane ofiary na stypendia dla wsparcia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  7. Na prace remontowe w 3. niedzielę IX. z ofiar złożonych na tacę wpłynęło: 4.152 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, na konto bankowe:1.520 zł. W sumie: 5.672 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji prac remontowych. Obecnie kończymy remont frontowej ściany wieży kościoła i cokołu wokół niej. Cena tego zadania to 81 tys. zł. Pomoc otrzymaliśmy tylko z Urzędu Marszałkowskiego, z Wrocławia – 31 tys. zł. 50 tys. mamy zapłacić z funduszu naszej Parafii.
  8. W sobotę,10.X., po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym, ok. g.18.00 w świetlicy BARKA będą udzielane bezpłatnie porady prawne, których udziela radca p. Przemysław Kuklis w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, czy też informacje w kwestiach rodzinnych, spadkowych.
  9. Zapraszamy całą naszą Wspólnotę Parafialną do udziału w zbiórce zużytego, niepotrzebne-go sprzętu elektrycznego i elektronicznego: RTV i AGD np. pralki, telewizory, odkurzacze, komputery, żelazka, telefony, itp. Zbiórka ta ma miejsce w podwórku plebanii, przy stodole, do 12.X., do poniedziałku, do g.11.00. Dochód z tej dobroczynnej akcji jest przeznaczony na wsparcie Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.
  10. Przy wyjściu z kościoła polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego i artykuły: Ogień i krew – o św. Franciszku, który rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół; Paciorki z miłością – o związku różańca z dojściem do nieba, jeżeli jest dobrze używany. W dzisiejszym wydaniu Gościa jest bezpłatny dodatek edukacyjny: Do sanatorium po zdrowie. Jest mowa o zaletach leczenia sanatoryjnego, terapiach i zabiegach, rehabilitacji – jest nawet zdjęcie naszego sanatorium Jan Kazimierz, czy „Polonia” w Kudowie-Zdroju.