Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVI niedziela zwykła.                                                                                                                                               26.09.2020r.

 

 1. Przeżywamy 26. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Podczas Mszy św. o g.10.30 zostaną(ły) poświęcone różańce i rozdane Dzieciom I-szo Komunijnym, aby mogły uczyć się na nich modlić w październiku, podczas nabożeństw różańcowych. Te piękne, zapachowe różańce ufundował jeden z Parafian, z Rynku, za który to dar w imieniu obdarowanych dzieci bardzo dziękujemy – Bóg zapłać! Natomiast o g.12.00 po Mszy św. odbędzie(ło) się spotkanie dla Rodziców i Młodzieży, która 20.X., we wtorek, o g.17.00 w Kudowie-Czermnej przystąpi do sakramentu bierzmowania – 32 osoby.
 2. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II, ze względu na obecną niedzielę, odbędzie się jutro o g. 15.00. Prosimy o składanie swoich próśb do koszyczka na bocznym ołtarzu, przy relikwiach, w intencji których też zostanie odprawiona Msza św.
 3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Wacława męcz.; we wtorek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima kapł. i dK; w czwartek św.Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK; w piątek św. Aniołów Stróżów.
 4. W piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 5. Już od czwartku,1.X., aż do Niedzieli Palmowej, czyli do 28. marca 2021 roku, w naszej Parafii Msze św. w tzw. „czasie zimowym” w tygodniu będą odprawiane tylko po południu, o godz. 17.00. – nie będzie Mszy św. rano o g.7.00. W niedziele Msze św. o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i wieczorem o g.17.00.
 6. Kancelaria Parafialna w tym okresie „zimowym” czynna będzie w środy od g.15.00 do 16.30, i w soboty bez zmian: od g.9.00 do 10.30. – W sprawach pilnych: do ciężko Chorego, umierającego, czy w sprawie pogrzebu – Kancelaria w każdym dniu. – Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych, prowadzona przez naszą Parafialną CARITAS, będzie czynna w środy od g. 15.00 do 15.30, czy też po telefonicznym umówieniu się – numer telefonu jest na wywieszce przy Wypożyczalni.
 7. W miesiącu X-ku zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu: w tygodniu na g.17.00, a w niedziele na g.16.30. Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci, którym po każdym nabożeństwie będą rozdawane do naklejania na kartce małe części z całego obrazka, który to obrazek dla zapoznania się jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wyjściu z kościoła. Na zakończenie, za pełny udział, będą wręczane nagrody. Różaniec i rozważania Tajemnic będą prowadzić: dzieci, młodzież, ministranci, lektorzy. Za pobożne odmówienie Różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie), udziela się Odpustu zupełnego.
 8. Z racji trwania w październiku czasu Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na na tacę w tygodniu podczas Mszy św., są tradycyjnie przeznaczone jako nasza pomoc ubogim, oraz na potrzeby nasze-go Seminarium Duchownego w Świdnicy.
 9. I-sze spotkanie z Ks.Jakubem w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania klas: VII – A,B,C i VIII – A i B, w piątek, 2.X. o g.17.00: Msza św., Różaniec i spotkanie.
 10. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek na rzecz naszego dolnośląskiego katolickiego Radia Rodzina, i z naszej Parafii uzbierana kwota na ten cel to: 409 zł. Bóg zapłać w imieniu Radia Rodzina.
 11. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. palki, telewizory, odkurzacze, komputery, drukarki itp.). Zbiórka będzie miała miejsce w podwórzu plebanii od 28.IX. do 12.X., do poniedziałku, do g.11.00. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą Misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
 12. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Poza metryką – o tym, że stale powiększa się grupa bezwyznaniowców; Anioł bliski ciału – o tym, że mnóstwo duchów niebieskich kontaktuje się z ludźmi; Czas to miłość – o roli, którą powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi.

Obok Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła jest bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”, w której również jest bardzo wiele ciekawych artykułów, zwłaszcza na temat Różańca…. Serdecznie polecamy….