Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVI niedziela zwykła. 25.09.2022r.

 

 1. Obecna niedziela jest 26. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Dziś po raz 108. obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek, 27.IX., św. Wincentego a Paulo, kapł – i o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach. Prosimy o składanie swoich próśb do koszyczka na bocznym ołtarzu, w intencji których też zostanie odprawiona Msza św. W środę św. Wacława męcz. – przed wieczorną Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek św. Hieronima kapł. i dK i Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK.
 3. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 4. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g.10.30, będą poświęcone różańce Dzieciom I-szo Komunijnym, aby mogły już uczyć się na nich modlić w październiku, podczas nabożeństw różańcowych.
 5. W czwartek, 29.IX., na g.18.00 zapraszamy do kościoła na Mszę św. wszystkich kandydatów z klas VII i VIII oraz tych, którzy nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania na I-sze spotkanie organizacyjne, które rozpocznie się zaraz po Mszy św. Prosimy, aby rodzice odpowiedzialni za religijne wychowanie swoich dzieci, dopomogli w podjęciu dobrej, właściwej decyzji.
 6. Już od soboty,1.X., aż do Niedzieli Palmowej, czyli do 02 kwietnia 2023 roku, w naszej Parafii Msze św. w tzw. „czasie zimowym” w tygodniu będą odprawiane tylko po południu, o g. 17.00. – Nie będzie Mszy św. rano o g.7.00. W niedziele Msze św. o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i wieczorem o g.17.00.
 7. W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu: w tygodniu na g.17.00, a w niedziele na g.16.30. Różaniec i rozważania Tajemnic będą prowadzić: dzieci, młodzież, ministranci, lektorzy. Za pobożne odmówienie Różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie), udziela się odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: 1. należy odmówić przynajmniej 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły; 2. należy dodać pobożne rozważanie tajemnic.
 8. Z racji trwania w październiku czasu Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na na tacę w tygodniu podczas Mszy św. będą przeznaczone jako nasza pomoc ubogim, oraz na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
 9. W ubiegłą III-cią niedzielę miesiąca na prace remontowe przy naszym kościele z tacy wpłynęło: 3.486 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii czy konto bankowe Parafii: 1.270 zł. W sumie: 4.756 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazywaną pomoc w naszych remontach. Dziękujemy również osobom, które systematycznie dbają o sprzątanie i dezynfekcję kościoła oraz za ofiary przekazywane na kwiaty do dekoracji ołtarzy.
 10. Tydzień temu były też zbierane ofiary do puszek na dolnośląskie, katolickie Radia Rodzina, i z naszej Parafii uzbierana kwota na ten cel to: 274 zł. Dziękujemy w imieniu Radia Rodzina.
 11. W przyszłą sobotę, 1.X., po Mszy św. wieczornej w świetlicy parafialnej BARKA ok. g.17.45, będą udzielane przez Radcę, bezpłatnie porady prawne w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz informacje w kwestiach rodzinnych i spadkowych.
 12. Wczoraj odbył się pogrzeb Siostry elżbietanki, Śp. Renaty PŁOTKA, która pracowała, modliła się w Domu Zakonnym w Dusznikach przez prawie 40 lat. Jej duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a naj-bliższej rodzinie, także rodzinie elżbietańskiej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
 13. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Pozłacane naczynia gliniane – o tym jakie są źródła klerykalizmu i dlaczego jest on wrogiem Kościoła?; Cierpienie zwierząt – o tym, dla-czego zwierzęta są obarczone cierpieniem? W dzisiejszym wydaniu Gościa w cenie gazety jest doda-tek w 80. rocznicę powstania Armii Krajowej: Armia Krajowa – wartości aktualne.