Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXVI niedziela zwykła. 26.09.2021r.

 

 1. Obecna niedziela jest 26. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Podczas Mszy św. o g.10.30 zostaną poświęcone różańce i rozdane Dzieciom I-szo Komunijnym, aby już mogły uczyć się na nich modlić w październiku, podczas nabożeństw różańcowych.
 2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Wincentego a Paulo, kapł – i o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach. Prosimy o składanie swoich próśb do koszyczka na bocznym ołtarzu, w intencji których też zostanie odprawiona Msza św. We wtorek św. Wacława męcz.; w środę Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – przed wieczorną Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Hieronima kapł. i dK; w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK; w sobotę św. Aniołów Stróżów.
 3. W piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 4. Już od piątku,1.X., aż do Niedzieli Palmowej, czyli do 10 kwietnia 2022 roku, w naszej Parafii Msze św. w tzw. „czasie zimowym” w tygodniu będą odprawiane tylko po południu, o g. 17.00. – Nie będzie Mszy św. rano o g.7.00. W niedziele Msze św. o g.: 8.00; 10.30; 12.00 i wieczorem o g.17.00.
 5. Kancelaria Parafialna w tym okresie „zimowym” czynna będzie w środy od g.15.00 do 16.30, i w soboty bez zmian: od g.9.00 do 10.30. – W sprawach pilnych: do ciężko chorego, umierającego, czy w sprawie pogrzebu – Kancelaria w każdym dniu. – Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych, prowadzona przez Parafialną CARITAS, będzie czynna w środy od g. 15.00 do 15.30, czy też po telefonicznym umówieniu się – numer telefonu jest na wywieszce przy Wypożyczalni.
 6. W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu: w tygodniu na g.17.00, a w niedziele na g.16.30. Różaniec i rozważania Tajemnic będą prowadzić: dzieci, młodzież, ministranci, lektorzy. Za pobożne odmówienie Różańca w zgromadzeniu wiernych (także w rodzinie), udziela się Odpustu zupełnego.

 7. Z racji trwania w październiku czasu Miłosierdzia Chrześcijańskiego, ofiary składane na na tacę w tygodniu podczas Mszy św., są tradycyjnie przeznaczone jako nasza pomoc ubogim, oraz na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
 8. W ubiegłą III-cią niedzielę miesiąca na prace remontowe przy naszym kościele z tacy wpłynęło: 4071 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii czy konto bankowe Parafii: 2.450 zł; od IV Koła Żywego Różańca św. s.Faustyny – 1.000 zł. W sumie: 7.521 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazywaną pomoc w naszych remontach. Dziękujemy również osobom, które systematycznie dbają o sprzątanie i dezynfekcję kościoła oraz jego dekorację.
 9. Tydzień temu były też zbierane ofiary do puszek na rzecz naszego dolnośląskiego katolickiego Radia Rodzina, i z naszej Parafii uzbierana kwota na ten cel to: 292 zł. Bóg zapłać w imieniu Radia Rodzina.
 10. W przyszłą sobotę, 2.X., po Mszy św. wieczornej w świetlicy parafialnej BARKA ok. g.17.45, będą udzielane przez radcę, bezpłatnie porady prawne w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz informacje w kwestiach rodzinnych i spadkowych.
 11. W naszej Parafii w ostatnim tygodniu miały miejsce dwa pogrzeby; śp. Julian Markisz i śp. Eugeniusz Gorzak. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
 12. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Józef nas zwołuje; Przebity zakonnik – o stygmatach o. Pio; Krzyk rozpaczy – o powrocie do władzy talibów.