Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXV niedziela zwykła. 18.09.2022r.

 

  1. Przeżywamy 25. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym oraz 56. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu pod hasłem wybranym przez papieża Franciszka: „Słuchajcie”. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiarę do puszki na rzecz naszej katolickiej rozgłośni „Radio Rodzina”.
  2. Obecna, 3. niedziela miesiąca, jest tzw. „niedzielą inwestycyjną”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o g.12.00, z racji Dnia Sybiraka, zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła relikwie – św. Rafała Kalinowskiego, Patrona Sybiraków, które zostaną umieszczone w gablotce na bocznym ołtarzu przy relikwiach św.Jana Pawła II i św.Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, Patronki Europy. Uroczystość tę uświetni Chór Katedry Gliwickiej, który wykona „Mszę Świętokrzyską” i zaraz po Mszy św. będzie jeszcze specjalny koncert. Będzie też okazja, aby nabyć pięknie opracowaną płytę CD z różnymi utworami, chociażby też z kolędami.
  4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Świętych męcz. koreańskich: Andrzeja Kim Taegona, kapł., Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy; w środę święto św. Mateusza, Ap i Ew. – przed Mszą św. różaniec i nowenna do MBNP; w piątek Św. o. Pio z Pietrelciny kapł; – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które brały udział w Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, wyznaczonej na naszą Parafię w ubiegły piątek, 16.IX.
  6. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Ciekawe artykuły: Przekaz czy przemoc – o tym, że obowiązkiem mediów jest mówienie prawdy; Kap, kap, płyną łzy. Amen. – o tym, czy łzy mogą być modlitwą?; Felieton Franciszka Kucharczaka – Matronizm dyskryminujący. – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek w postaci kolejnej płyty CD Biblia Audio – Księgi Starego Testamentu: Jozuego, Sędziów,Rut i dwie księgi Samuela.