Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXV niedziela zwykła. 19.09.2021r.

 

  1. Przeżywamy 25. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym oraz 55. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu pod hasłem „Chodź i zobacz”. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na rzecz naszej katolickiej rozgłośni „Radio Rodzina”.
  2. Obecna niedziela, jako 3. niedziela miesiąca jest tzw. „niedzielą inwestycyjną”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. W tym tygodniu wspominamy: jutro Świętych męcz. koreańskich: Andrzeja Kim Taegona, kapł., Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy; we wtorek święto św. Mateusza, Ap i Ew.; w środę przed Mszą św. różaniec i nowenna do MBNP; w czwartek Św. o. Pio z Pietrelciny kapł; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę, 25.IX., o g.17.00 odbędzie się w salce na plebanii spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci z klas III-ich, które w 2022 roku przystąpią do I-szej Komunii św. Natomiast w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g.10.30, dla dzieci I-szo komunijnych, zostaną już poświęcone i rozdane różańce, ponieważ w piątek, 1.X., będziemy wspólnie odmawiali w kościele Różaniec.
  5. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które brały udział w Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, wyznaczonej na naszą Parafię w ubiegły czwartek, tj. 16.IX.
  6. W naszej Parafii, w piątek miał miejsce pogrzeb – śp. Stanisława Michalskiego z Łężyc. Duszę zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Na prośbę naszego Urzędu Miasta, informujemy, że w dniu dzisiejszym jest możliwość zaszczepienia przeciw COVID-19 – bez kolejki i bez wcześniejszych zapisów w Klubie Seniora przy ul. Orlickiej 8, w godz. od 8.00 do 12.00 jednorazową szczepionką Johnson&Johnson dla osób powyżej 18 roku życia. Wymagane jest okazanie dowodu osobistego. Zaraz po zaszczepieniu jest wydawany unijny certyfikat, tzw. paszport covidowy. Natomiast 24.IX., w piątek, przed Urzędem Miasta od g.10.00 do 13.00 będzie można dokonać obowiązku spisowego.
  8. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii, oraz bardzo ciekawe artykuły: Matka mówi przez łzy – o La Salette w 175. rocznicę objawień; Prymas Tysiąclecia i Matka Niewidomych. W naszym dodatku świdnickim, w środku gazety, jest artykuł o 6. Przystanku Niepodległo-ści w Polanicy-Zdroju pod hasłem „Nie ma Polski bez krzyża”. Serdecznie polecamy…