Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXV niedziela zwykła. 20.09.2020r.

  1. Obecna niedziela jest 25. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W naszej Parafii przeżywamy zaległą z maja Uroczystość I-szej Komunię św., do której podczas Mszy św. o g.10.00 przystąpi(ło) 29. dzieci z klas IV-ych. Bardzo serdecznie gratulujemy: Dzieciom, Rodzicom, Chrzestnym oraz najbliższym tak oczekiwanej i pięknej uroczystości! Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie do tego wydarzenia przez posprzątanie, umycie i przepiękną dekorację oraz za ofiarę na intencję Mszy św., jak i za dar ołtarza – ofiarę na potrzeby kościoła. Również serdecznie gratulujemy i dziękujemy s.Nikodemie, katechetce, za bezpośrednie przygotowanie Dzieci do I-szej spowiedzi i do I-szej Komunii św. tak w szkole, jak i tu, w kościele.
  3. W tzw. „Białym Tygodniu” bardzo prosimy, aby dzieci Komunijne przychodziły w swoich strojach na Msze św. na g.18.00 do piątku włącznie. Na koniec „Białego Tygodnia” będą wręczone aniołki z dekoracji z imionami Dzieci Komunijnych oraz obrazki na realizację spowiedzi i Komunii św. na dziewięć I-szych piątków miesiąca.
  4. W tym tygodniu wspominamy i przezywać będziemy: dzisiaj 54. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu – na prośbę ks. Biskupa, przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na rzecz naszej katolickiej rozgłośni „Radio Rodzina”; jutro święto św. Mateusza, Ap i Ew.; w środę św. O. Pio z Pietrelciny kapł – o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę, 26.IX., o g.16.30 odbędzie się tutaj, w kościele spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci z klas III-ich, które w maju, w przyszłym 2021 roku, przystąpią do I-szej Komunii św. Natomiast w niedzielę podczas Mszy św. o g.10.30 dla tych dzieci z klas III-cich, zostaną już poświęcone i rozdane różańce, ponieważ w czwartek, 1.X., będziemy wspólnie odmawiali w kościele Różaniec.
  6. W przyszłą niedzielę, 27.IX., zapraszamy na Mszę św. na g.12.00 Rodziców i Młodzież, która w minionym roku szkolnym powinna była przystąpić do sakramentu bierzmowania. Zaraz po Mszy św. będą omawiane sprawy dotyczące bierzmowania, które odbędzie się we wtorek, 20.X. o g.17.00 w Kudowie-Czermnej.
  7. Obecna niedziela, jako 3 niedziela miesiąca, jest tzw. „niedzielą inwestycyjną”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  8. Bardzo dziękujemy tym wszystkim osobom, które brały udział w Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, wyznaczonej na naszą Parafię 16.IX.
  9. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii, i ciekawe artykuły: Powróćmy do Eucharystii – pandemia nie może być oka-zją do eksperymentów w liturgii; Wrócił do „Galilei” – o ingresie, liturgicznym objęciu urzędu przez naszego Biskupa, Marka Mendyka; Nowa broń masowego rażenia – o tym, że o wolności słowa trzeba mówić w kontekście odpowiedzialności.