Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIV niedziela zwykła. 13.09.2020r.

 

  1. Obecna niedziela jest 24. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. O g.10.30 z okazji Dnia Sybiraka i w 81. rocz. agresji sowieckiej na Polskę, zostanie-(ła) odprawiona uroczysta Msza św. z Pocztami Sztandarowymi.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Będziemy szczególnie modlić się w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  3. W środę,16.IX., przypada na naszą Parafię dzień Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Adoracji od g.10.00 do wieczornej Mszy św., do g.18.00 wg. planu, który jest wywieszony w gablotce ogłoszeń. – Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszej Diecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu – nawet gdyby ktoś nie mógł być o wyznaczonej godzinie, to prosimy, aby przychodzić w porze dla siebie dogodnej.

  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej; w środę świętych męcz. Korneliusza pap. oraz Cypriana bpa. i Nowenna do MBNP; w piątek święto św. Stanisława Kostki, zak – Patrona Polski i Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie bł.Gerharda Hirschfeldera, kapł i m.
  5. W czwartek o g.16.00 odbędzie się próba generalna dla dzieci z klas IV-ych przed ich I-szą Komunią św., która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20.IX., o g.10.00. W piątek, po wieczornej Mszy św., o g.19.00, odbędzie się sprzątanie kościoła przez Rodziców dzieci i dekoracja ołtarzy oraz ławeczek. W sobotę, 19.IX., o g.11.00 odbędzie się spowiedź św. dzieci komunijnych, ich rodziców, chrzestnych, najbliższych i przybyłych gości.
  6. W przyszłą, w 3-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecnie trwa remont frontowej części wieży kościoła oraz cokołu – podstawy wieży. Koszt tego zadania wynosi 81 tys. zł. Pomoc dla wykonania tych prac otrzymaliśmy tylko z Urzędu Marszałkowskiego, z Wrocławia, w kwocie 31 tys. zł. Resztę, czyli 50 tys., musimy zapłacić z funduszu remontowego naszej Parafii.
  7. W Kościele obchodzimy już po raz 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na terenie naszej diecezji nadaje swój program Katolickie Radio Rodzina – rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Dziękując za wieloletnie wsparcie tej rozgłośni, Biskup Świdnicki prosi, aby za tydzień, w niedzielę 20.IX. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone na utrzymanie i dalszy rozwój Radia Rodzina.
  8. Na zakończenie ogłoszeń polecamy oraz zachęcamy do nabywania i lektury naszej prasy – Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Odpuść, człowieku! – o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego; Katolik wobec LGBT+ ; Felieton Franciszka Kucharczaka – Pożytek z kryzysu.