Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIV niedziela zwykła. 11.09.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 24. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Będziemy szczególnie modlić się w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek św. Jana Chryzostoma, bpa i dK; w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego– przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej; w piątek świętych męcz. Korneliusza pap. i Cypriana bpa.
  4. W piątek, 16.IX., na naszą Parafię przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona od g. 11.00 do g.17.30. O g.17.30, na zakończenie Ado-racji, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Adoracji wg następującego planu, który jest też zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wejściu do kościoła. Gdyby ktoś nie mógł Adorować w wyznaczonym czasie, to prosimy w dogodnej dla siebie porze.
  5. W sobotę,17.09., o godz. 17.00 w salce na plebanii, odbędzie się I-sze spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci klas III, które mają przystąpić do I-szej Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę o g.12.00, z okazji Dnia Sybiraka, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków w 83. rocznicę sowieckiego najazdu na Polskę i zsyłek na Sybir. Rozpocznie się przed kościołem modlitwą przy Obelisku Sybiraków i złożeniem wieńców oraz z wprowadzeniem Pocztów Sztandarowych do kościoła i relikwii, I-go stopnia – z kości św. Rafała Kalinowskiego, Patrona Sybiraków. Tę Mszę św. u-świetni Chór Katedry Gliwickiej, który wykona „Mszę Świętokrzyską”. Będzie można też nabyć pięknie opracowaną płytę CD tegoż Chóru z różnymi utworami, chociażby też z kolędami. Zaraz po tej Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Katedry Gliwickiej. Bardzo serdecznie zapraszamy!
  7. W przyszłą, w 3-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  8. W każdy poniedziałek w Parafii św. Jana Chrzciciela w Szczytnej, po wieczornej Mszy św. w Domu Nazaret, przy plebanii, odbywają się katechezy otwarte Odnowy w Duchu Świętym. W przedsionku kościoła jest zamieszczony okolicznościowy plakat mówiący o szczegółach tych spotkań. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  9. Na zakończenie ogłoszeń prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy – Gościa Niedziel-nego i polecamy ciekawe artykuły: Złotouści – o tym, że mówić każdy może, ale nikt nie powinien ględzić; Dlaczego nas biją? – o języku otwartej wojny z Kościołem; Felieton Franciszka Kucharczaka na 39 stronie – Dziecko minus. – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek: Dzieci w wirtualnej sieci – bardzo ważny poradnik dla rodziców.