Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIV niedziela zwykła. 12.09.2021r.

 

  1. Obecna niedziela jest 24. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. W Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej, zostają beatyfikowani: Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia oraz Matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Towarzystwa Opieki dla Ociemniałych w Laskach.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem „Wszyscy zacznijmy wychowywać”. Będziemy szczególnie modlić się w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Jana Chryzostoma, bpa i dK; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę wspomnienie NMP Bolesnej – przed Mszą św. o 17.30 różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek świętych męcz. Korneliusza pap. i Cypriana bpa; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zak – Patrona Polski.
  4. W czwartek, 16.IX., na naszą Parafię przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona od g. 10.00 do g.18.00, do wieczornej Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Adoracji wg następującego planu, który jest też zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.– gdyby ktoś nie mógł Adorować w wyznaczonym czasie, to prosimy w dogodnej dla siebie porze…
  5. W przyszłą niedzielę o g.12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków w 82. rocznicę sowieckiego najazdu na Polskę i zsyłek na Sybir. Rozpocznie się przed kościołem modlitwą przed Obeliskiem Sybiraków i złożeniem wieńców oraz z wprowadzeniem Pocztów Sztandarowych do kościoła.
  6. W przyszłą, w 3-cią niedzielę miesiąca tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecnie trwa ostatni już etap remontu nawierzchni wokół kościoła – od strony zakrystii. Przygotowujemy się jeszcze do remontu elewacji dwóch ścian kaplicy 14-stu Wspomożycieli.
  7. W Kościele obchodzimy po raz 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na terenie naszej diecezji nadaje swój program Katolickie Radio Rodzina – rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Dziękując za wieloletnie wsparcie naszej rozgłośni, Biskup Świdnicki prosi, aby za tydzień, w niedzielę 19.IX. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone na utrzymanie i dalszy rozwój Radia Rodzina.
  8. Na prośbę naszego Urzędu Miasta, informujemy, że 15.IX. – w środę, w Mobilnym Punkcie Spisowym w Ośrodku Pomocy Społecznej na ul. Słowackiego 6, w godz. od 09.30 do 14.00 będzie można dokonać obowiązkowego spisu ludności.
  9. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii odbył się pogrzeb śp. Janiny Zasępa. Duszę zmarłej polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  10. Na zakończenie ogłoszeń prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy – Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Prymas w czasach popkultury; Uzdrowiona przez matkę Czacką; Krzyż, który mówi.