Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIII niedziela zwykła. 06.09.2020r.

  1. Przeżywamy 23. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym jak i I-szą niedzielę września. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, jest zorganizowana akcja pomocy na rzecz CARITAS naszej Diecezji Świdnickiej. Do okolicznościowych puszek przy wyjściu z kościoła można przekazać swój dar na ten cel.

  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek, 8.IX., Narodzenie NMP, święto; w środę o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  4. W sobotę, 12.IX., o g.11.00 odbędzie się w naszej katedrze świdnickiej Ingres – uroczyste objęcie władzy nad diecezją przez Ordynariusza, Ks. Biskupa Marka Mendyka.

  5. Próba dla wszystkich dzieci z klas IV-tych, które 20.IX. przystąpią do I-szej Komunii św. jutro na g.16.00. Kolejna próba będzie podana jutro, po spotkaniu.

  6. Bierzmowanie dla już przygotowanych osób z klas VIII-ych, które miały przystąpić do sakramentu bierzmowania w minionym roku szkolnym, będzie udzielone 20.X., we wtorek o g. 17.00 w Kudowie-Czermnej. Szczegóły o tym bierzmowaniu będą podane na spotkaniu, które jest zaplanowane na niedzielę 27.IX., na g.12.00.

  7. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 3 pogrzeby: w Łężycach śp. Krystyna KUBICA, a w Dusznikach: śp. Piotr TARKIEWICZ i śp. Barbara DUK. Jutro pogrzeb śp. Grażyny ZABROCKIEJ. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a ich najbliższym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

  8. Na koniec ogłoszeń polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Urodziny Najpiękniejszej – ile lat kończy Maryja 8 września?; Między szkołą a parafią – o 30. rocznicy powrotu religii do szkół; Nasze dziedzictwo – o dziedzictwie katolicyzmu społecznego w Polsce.