Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIII niedziela zwykła. 05.09.2021r.

 

  1. Przeżywamy 23. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym oraz I-szą niedzielę września. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, jest zorganizowana akcja pomocy w ramach Dnia Solidarności z Afgańczykami, oraz na rzecz działalności CARITAS naszej Diecezji Świdnickiej. Do okolicznościowych puszek przy wyjściu z kościoła można przekazać swój dar na te cele.
  3. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę, 8.IX., Narodzenie NMP, święto – o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W środę w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Zofii NYKIEL. Duszę zmarłej polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  5. W związku z obowiązkowym spisem ludności, na prośbę Urzędu naszego miasta, in-formujemy, że 10.09.(w piątek) od g.10.00 do g.13.00 przed Urzędem Miasta, w Mobilnym Punkcie Spisowym, będzie możliwość dokonania obowiązku spisowego. Natomiast 15.09.(w środę), w Mobilnym Punkcie Spisowym w Ośrodku Pomocy Społecznej na ul. Słowackiego 6, w godz. od 09.30 do 14.00. Kolejny termin dokonania spisu to 24.09.(w piątek), od godz.10.00 do 13.00 przed Urzędem Miasta. Do końca września będzie można jeszcze się spisywać w Gminnym Biurze Spisowym – Urzędzie Stanu Cywilnego, w godzinach pracy Urzędu. Domofon 66 lub 65.
  6. Zapraszamy do czytania naszej gazety katolickiej – Gościa Niedzielnego, który jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Eucharystia ocali świat; Miasto pełne Boga; Pat graniczny.