Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXXII niedziela zwykła.                                                                                                                                     08.11.2020r.

 

  1. Obecna niedziela jest 32. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.

  2. Dzisiaj, pod hasłem: „Przywrócić nadzieję”, przeżywamy XII. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie głoduje 50% ludzi prawie 5 – milionowego kraju. Po każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary, jako nasza materialna pomoc dla tych biednych ludzi.

  3. Dziękujemy za przekazywanie kart Wypominkowych, jak i za udział w nabożeństwach żałobnych za Zmarłych wg planu w poszczególne dni, oraz za złożone ofiary na Msze św., jak i na utrzymanie domu parafialnego. Jutro Wypominki z ul. Sprzymierzonych, a we wtorek ich zakończenie wg ogłoszonego planu.

  4. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto; we wtorek św. Leona Wielkiego, pap i dK; w środę św. Marcina z Tours, bpa, i przeżywać będziemy 102. rocznicę odzyskania niepodległości. Msza św. w int. naszej Ojczyzny o g.17.00 – przed tą Mszą św. o 16.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Jozafata, bpa i męcz.; w piątek Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męcz. Polski i po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  5. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 4 pogrzeby. Pożegnaliśmy: śp. Annę Witek; śp. Jana Ostrowskiego; śp. Kazimierza Ziemianek i śp. Danutę Czyżewską. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie miłosierdziu Bożemu, a najbliższym z ich rodzin, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

  6. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną” – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Jutro mają być montowane trzy nowe, drewniane okna: w wieży i dwa pozostałe w lewej, bocznej zakrystii kościoła. Koszt tych 3 okien wynosi: 8.950 zł.

  7. Po otrzymaniu oficjalnej zgody od Konserwatora Zabytków z Wałbrzycha, w piątek lub w sobotę, będzie wycięcie drzewa od strony podwórza plebanii dla uzyskania drogi pożarowej, popartej opinią rzeczoznawcy.

  8. Bardzo dziękujemy osobom, które systematycznie dbają o kościół i dezynfekcję naszej świątyni. Bardzo też prosimy wszystkich, aby stosować się do zasad i wymogów sanitarnych w dobie trwającej pandemii koronawirusa. Prosimy również o modlitwę w intencji wszystkich ofiar, za personel medyczny ratujący życie za-rażonych, jak i o ustanie pandemii.

  9. Niestety, także i na obecną niedzielę nie dostarczono nam gazety Gościa Niedzielnego. Pan Edward, który rozwozi po parafiach Gościa Niedzielnego, jest chory.