Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXII niedziela zwykła.   30.08.2020r.

  1. Obecna, ostatnia niedziela sierpnia, jest 22. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.

  2. We wtorek, 1.IX., rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Bardzo serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców na Mszę św. o g.8.00, aby dobrze rozpocząć kolejny roku nauki z Bożym błogosławieństwem. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

  3. W środę, 02.IX., o g.16.00 w kościele odbędzie się I-sza próba przed I-szą Komunią św. dla dzieci z naszej Parafii już w tej chwili z klas IV-ch. Natomiast w czwartek, o g.16.00 próba dla tych dzieci, które będą miały funkcje do Modlitwy Wiernych i do śpiewu Psalmu. I-sza Komunia św. w naszej Parafii jest zaplanowana na niedzielę 20.IX. na g.10.00.

  4. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

  5. We wrześniu, Msze św. w tygodniu, będą odprawiane także rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00.

  6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: w środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Grzegorza Wielkiego pap i dK; w piątek I-szy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. rano i wieczorem przed każdą Mszą św. Po wieczornej Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. – Odwiedziny Chorych w piątek wg stałego planu od g.9.00.

  7. W sobotę, 5.IX., po Mszy św. wieczornej ok. g.18.45 radca prawny, p. Przemysław Kuklis, w świetlicy BARKA, będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz informacji w kwestiach rodzinnych i spadkowych.

  8. W przyszłą niedzielę, 6.IX., zgodnie z decyzją ks.bpa ordynariusza Marka Mendyka, będzie zbiórka do puszek na rzecz CARITAS naszej Diecezji Świdnickiej.

  9. Polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Anioł cierpiących – o św. Matce Teresie z Kalkuty, ikonie służby ubogim; Dostrzec człowieka – o potrzebie humanizowania medycyny; Felieton Franciszka Kucharczaka – Po co ta wspólnota. – W dzisiejszym wydaniu kolejny bezpłatny dodatek: Sierpniowy przełom. 40. Rocznica powstania Solidarności.