Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXII niedziela zwykła. 28.08.2022r.

 

  1. Obecna, ostatnia niedziela sierpnia, jest 22. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro wspomnienie obowiązkowe – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w środę przed Mszą św. wieczorną Różaniec i Nowenna do MBNP. W czwartek,1.IX., o g. 8.00 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: o Boże błogosławieństwo oraz Dary Ducha Świętego dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców. Przed Mszą św., od g.7.30, będzie okazja do spowiedzi św. W piątek I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny Chorych wg stałego planu od g.9.00, a po Mszy św. o g.18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK.
  3. Przypominamy, że we wrześniu Msze św. w tygodniu będą odprawiane także rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00.
  4. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  5. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca sierpnia, na prace remontowe przy naszym kościele z ofiar złożonych na tacę przekazano: 3.116 zł; z ofiar w kopertach, w kancelarii, zakrystii, konto bankowe: 1.850 zł. W sumie wpłynęło: 4.966 zł. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary, dzięki którym wraz z otrzymywanymi dotacjami, możemy podejmować dalsze pra-ce. – Obecnie cierpliwie czekamy na realizację kolejnego etapu remontu elewacji kościoła od strony zachodniej, od strony wieży. Umowa z Wykonawcą jest podpisana i są na ten etap remontu środki z Ministerstwa. Natomiast po tym etapie remontu elewacji kościoła, jest w planie remont dachu pierwszej zakrystii przez pokrycie blachą z miedzi. Na ten remont dachu nie mamy dotacji. Będziemy musieli płacić ze środków parafialnych przekazywanych przez Parafian, czy też osoby życzliwe naszej Parafii.
  6. W ostatnim tygodniu w naszej parafii miał miejsce pogrzeby: śp. Zuzanna JACKOWSKA; śp. Marek DUDEK; śp. Wiktoria MIKŁASZEWSKA. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. W sobotę, 3.IX., po Mszy św. wieczornej ok. g.18.45, Radca prawny w świetlicy BARKA, będzie udzielał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego oraz informacji w kwestiach rodzinnych i spadkowych.
  8. Na zakończenie ogłoszeń, polecamy naszą prasę Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Niepotrzebny Bóg? – o tym, dlaczego Polacy odchodzą od Kościoła; Nie wolno nam się bać – o Kościele w kryzysie, źródłach nadziei i sensie bycia chrześcijaninem; Szkoła pełna zmian.