Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XX niedziela zwykła. 14.08.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 20. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym,
  2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków, bukietów z kwiatów i ziół. Jutro też przypada 102. rocznica Bitwy War-szawskiej – „Cud nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na budowę kościołów w naszej Diecezji Świdnickiej.
  3. W Sanktuarium Maryjnym w Wambierzycach jutro odbędą się uroczyste obchody 42. Rocznicy Koronacji Figurki Matki Bożej Królowej Rodzin; 13. Rocznicy Patronki Ziemi Kłodzkiej oraz Święta Wojska Polskiego. Szczegóły tego wydarzenia są zamieszczone na dużym plakacie przy wejściu do kościoła.
  4. W tym tygodniu jeszcze w kalendarzu liturgicznym wspominać i przeżywać będziemy: w środę św. Jacka, kapł – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Bernarda, opata i doktor Kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę, jako 3-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom, które systematycznie dbają o kościół przez sprzątanie, dezynfekcję oraz dekorację ołtarzy w kwiaty. Dziękujemy także za przekazywanie ofiar na dekorację kościoła.
  7. Polecamy naszą gazetę Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: O trosce państwa o swoje dziedzictwo; O pustym grobie Maryi; O wolność wiary i sumienia. – W dzisiejszym wydaniu Gościa jest dodatek w postaci kolejnej płyty CD Biblia Audio – Księgi Mądrościowe.