Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XX niedziela zwykła – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. 15.08.2021r.

 

  1. W obecną, 20. niedzielę w roku liturgicznym, przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. jest poświęcenie tradycyjnych wianków, bukietów z kwiatów i ziół. Dzisiaj też przeżywamy 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej – „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego.
  2. W jako 3-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Dziś, o g.13.00 odbędzie się, przeniesiony z Rynku na tor wrotkarski – „Bieg Tropem Wilczym” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek św. Jacka, kapł; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Bernarda, opata i dK – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Piusa X, pap.
  5. Na prośbę Urzędu Statystycznego, przekazujemy informację, że będzie możliwość dokonania obowiązku spisowego w Mobilnym Punkcie Spisowym, który będzie czynny w środę – 18.VIII., w godz. od 9.30 do 13.00,w Ośrodku Pomocy Społecznej na ul. Słowackiego 16.
  6. Na zakończenie ogłoszeń polecamy naszą gazetę – Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Kierunek – Niebo: gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie?; Pijany Bogiem – o zapomnianym świętym dominikaninie Jacku Odrowążu; Przyjechałam na beatyfikację Ojca.