Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela zwykła. 16.01.2022r.

 

  1. Przeżywamy II-gą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i trzecią w miesiącu styczniu. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. W Kalendarzu duszpasterskim od 18. do 25.I., przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przy-szliśmy oddać Mu pokłon”. Natomiast w Kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Antoniego, opata; w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; w piątek św. Agnieszki, dz i męcz.
  3. W piątek, 21 stycznia, przypada dzień – Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Będzie-my dziękować Panu Bogu za ich obecność w naszym życiu i pomoc, a tych których już nie ma, będziemy polecać Bożemu miłosierdziu.
  4. Po Bożym Narodzeniu i Kolędzie, powracamy do odmawiania Różańca w środy przed Mszą św. o g.16.30, prowadzonego przez przedstawicielki poszczególnych Kół, oraz Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki do Koronki Miłosierdzia Bożego po Mszy św. przy relikwiach św. s. Faustyny.
  5. W naszej Parafii zakończyliśmy wizytę duszpasterską – Kolędę. Ze względu na pandemię, tylko na zaproszenie. Zatem bardzo dziękujemy za zapraszanie do swoich domów i mieszkań nas, Waszych kapłanów, udzielających daru Bożego błogosławieństwa na ten Nowy Rok. Dziękujemy także za ofiary kolędowe i ofiary na prace remontowe przekazy-wane podczas Kolędy.
  6. Dziękujemy Paniom za systematyczne sprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  7. W ubiegłym tygodniu miał miejsce pogrzeb śp. Władysława Bartczaka, a we wtorek będzie pogrzeb śp. Stefanii Wojtas. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu, a naj-bliższym wyrażamy nasze kondolencje.
  8. Ośrodek Pomocy Społecznej prosi o zgłaszanie wniosków o dodatek osłonowy do 31.I.2022r. Wsparcie będzie wypłacane w 2 równych ratach, tj. do 31.III. i do 2.XII. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy OPS na ul. Słowackiego 16.
  9. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego w nowej cenie 8 zł, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Hej kolęda, kolęda – jak to się zaczęło; Na krańce świata; Rodzina uratuje świat. – W dzisiejszym wydaniu jest dodatek: Biblia Audio CD 1 – pierwsze dwie księgi.