Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela zwykła. 14.01.2024r.

 

  1. Przeżywamy II-gą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i II-gą w miesiącu styczniu. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
  2. W Kalendarzu duszpasterskim od 18. do 25.I., przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,17). Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o pragnieniu Chrystusa, który chciał, aby wszyscy byli jedno. Natomiast w Kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa – i po Mszy św. w piątek o g.17.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s.Faustyny Kowalskiej.
  3. W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska – Kolęda, podczas której, po wspólnej modlitwie, kapłan udziela Bożego błogosławieństwa dla danej rodziny i mieszkania. Plan Kolędy, który jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń w przedsionku kościoła, jak i na stronie internetowej: parafiaduszniki.pl
  4. Zatem w środę oficjalne zakończenie Kolędy. Gdyby ktoś z państwa z różnych powodów czy okoliczności nie mógł przyjąć Kolędy według planu, to prosimy o zgłoszenie i odbędzie się ona w środę od g.15.30.
  5. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Chrześcijanie i Żydzi – 2 tysiące lat odległości; I Jezus obchodził święta Izraela; Zniszczona TVP.