Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela zwykła. 15.01.2023r.

 

  1. Przeżywamy II-gą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i trzecią w miesiącu styczniu. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Tydzień temu, z ofiar na tacę na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła, wpłynęło 3.108 zł. Bardzo dziękujemy za przekazany fundusz.
  2. W Kalendarzu duszpasterskim od 18. do 25.I., przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Natomiast w Kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Antoniego, opata; w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; w sobotę św. Agnieszki, dz i męcz.
  3. W sobotę, 21 stycznia, przypada dzień – Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Będziemy dziękować Panu Bogu za ich obecność w naszym życiu i pomoc, a tych których już nie ma, będziemy polecać Bożemu miłosierdziu.
  4. Po Bożym Narodzeniu i Kolędzie, powracamy do odmawiania Różańca w środy przed Mszą św. o g.16.30, prowadzonego przez przedstawicielki poszczególnych Kół Żywego Różańca, oraz Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki do Koronki Miłosierdzia Bożego po Mszy św. przy relikwiach św. s. Faustyny.
  5. W naszej Parafii oficjalnie zakończyliśmy już wizytę duszpasterską – Kolędę, tym niemniej jeszcze jutro, w poniedziałek, od g.15.30, będzie jeszcze Kolęda u tych rodzin, osób, których z różnych powodów, czy okoliczności nie mogli być ujęci według planu, a jednak bardzo im zależy na przyjęciu Kolędy. W każdym razie, bardzo dziękujemy Parafianom, którzy rozumieją potrzebę żywej łączności z Kościołem i Parafią poprzez przyjęcie Kolędy, aby przy wspólnej modlitwie, otrzymać dar Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Dziękujemy za okazywaną życzliwość, jak i serdeczne rozmowy oraz za ofiary kolędowe i ofiary na prace remontowe przekazywane podczas Kolędy.
  6. Zmarł ks. prałat Jan SZETELNICKI w 85 roku życia, proboszcz Parafii św. Katarzyny w Kudowie-Zdroju od 1980 do 2013 roku – 33 lata. Od 1993 do 2013 roku – 20 lat, pełnił urząd dziekana dekanatu Kudowa-Zdrój. Msza św. pogrzebowa celebrowana w kościele parafialnym pw. św.Katarzyny w Kudowie-Zdroju, odbędzie się w środę, 18.I., o g.12.00 pod przewodnictwem ks. bpa ordynariusza naszej diecezji Marka Mendyka.
  7. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego już w nowej cenie 10 zł, a w obecnym wy-daniu ciekawe artykuły: Czy musimy mieć wzorce? – o przyczynach braku wiary u młodzieży; Ostatnia droga papieża Benedykta; Teologia jest praktyczna – o spadku, jaki Kościołowi zostawił Joseph Ratzinger – Benedykt XVI.