Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Zwykła.                                                                                                                                                17.01.2021r.

 

  1. Przeżywamy II-gą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i trzecią w miesiącu styczniu. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. W czwartek, 21 stycznia, przypada dzień – Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Będziemy dziękować Panu Bogu za ich obecność w naszym życiu i pomoc, a tych których już nie ma, będziemy polecać Bożemu miłosierdziu.
  3. W naszej Parafii zakończyliśmy już wizytę duszpasterską – Kolędę. Ze względu na pandemię, tylko na zaproszenie – życzenie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Rodzin w Parafii, które zwykle przyjmują Kolędę jest ok.1100. Jednak na życzenie, zaprosiło tylko 236 rodzin. Według kartotek parafialnych, wszystkich rodzin jest ok.1800. W każdym razie, bardzo dziękujemy za zaproszenia do swoich domów i mieszkań nas, Waszych kapłanów, przynoszących Wam dar Bożego błogosławieństwa na ten Nowy Rok. Dziękujemy za ofiary kolędowe i ofiary na prace remontowe przekazywane podczas Kolędy.
  4. W Kalendarzu duszpasterskim od 18. do 25.I., przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan pod hasłem:„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Natomiast w Kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będzie-my: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; w czwartek św. Agnieszki dz i męcz.
  5. Po Bożym Narodzeniu i Kolędzie, powracamy do odmawiania Różańca w środy przed Mszą św. o g.16.30, prowadzonego przez poszczególne Koła, i do Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki do Koronki Miłosierdzia Bożego po Mszy św. przy relikwiach św. s. Faustyny.
  6. Dziękujemy paniom za systematyczne sprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  7. W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Chorwację, setki osób zostało rannych, a tysiące pozbawione dachu nad głową. Nasz Biskup Świdnicki, Marek Mendyk, zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy duchowej, modlitewnej oraz materialnej. Dlatego w przyszłą niedzielę 24.I., będą zbierane datki do puszek, które to ofiary zostaną przekazane na konto Caritas Polska z dopiskiem CHORWACJA.
  8. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Szczepić się czy nie szczepić?; O tym jak odnaleźć szczęście w prostocie; Jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary; Felieton Franciszka Kucharczaka: Zaburzenia autorytetu.